• Publicitate

Mutare In Canada

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Mutare In Canada

Mesajde cpitis » 18 Dec 2017, 21:45

Ce mi se pare ciudat e ca pe site-ul STM nu apar posturi disponibile pentru.....soferi, culmea ! Pentru tot felul de alte ocupatii sunt garla. Sau si ca sa fii sofer la STM trebuie sa cunosti pe cineva care cunoaste pe cineva......etc ? :bom:
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016
Montreal : 27 Oct 2016
cpitis
Imi place aici si raman...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 11 ori

Publicitate

Mesajde alch000l » 19 Dec 2017, 08:57

hehe, la STM lucreaza doar quebecosi. e mai rau decat era pe vremuri la TVR-ul nostru. toti sunt rude intre ei.
alch000l
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 9 ori

Mesajde Tavi » 19 Dec 2017, 13:23

alch000l scrie:hehe, la STM lucreaza doar quebecosi. e mai rau decat era pe vremuri la TVR-ul nostru. toti sunt rude intre ei.

Era pe forum acum cativa ani un relativ-nou-venit care lucra ca sofer la STM. Nu era foarte fericit, jobul de sofer de autobuz de aici nu-i usor - nu esti seful calatorilor ca pe Atlassib & co. :)
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 359 ori
I s-a multumit: 296 ori

Mesajde popescu dragos » 19 Dec 2017, 18:29

DonTavo scrie:
Karl2014 scrie:Mai merge camionageala in Canada? De astazi parca este obligatoriu elog-ul. Schimbari la salarizare?

merge de rupe.... mai ales acum iarna, si salariile au crescut cu 237 %. te angajeaza si fara experienta, numai sa vii si sa spui ca oricum stii sa conduci.

HEHE , Cu 237 % a crescut PSD salariile in Romania , la neveste - amante - copii - nepoti si alte valori de care RO nu se poate lipsi ! :lol:
La restul poporului roman se da ceva din patru litere , poporul are in schimb dreptul sa-si aleaga singur literele ! :mrgreen:
In Ontario se mareste doar salariul minim de la 1 Ianuarie 2018 , 14 dolari/ora.
Tu cind vii inapoi , sau iti place cu madam Firea , Dragnea , Tariceanu @ cocalarii de la putere ?
La 45 de ani m-am nascut a 2-a oara !
popescu dragos

A multumit: 120 ori
I s-a multumit: 107 ori

Mesajde Sly » 19 Dec 2017, 18:34

popescu dragos scrie:HEHE , Cu 237 % a crescut PSD salariile in Romania , la neveste - amante - copii - nepoti si alte valori de care RO nu se poate lipsi ! :lol:
La restul poporului roman se da ceva din patru litere , poporul are in schimb dreptul sa-si aleaga singur literele ! :mrgreen:
In Ontario se mareste doar salariul minim de la 1 Ianuarie 2018 , 14 dolari/ora.
Tu cind vii inapoi , sau iti place cu madam Firea , Dragnea , Tariceanu @ cocalarii de la putere ?

Totusi,de ce te intereseaza asa de mult sectorul de stat?
O mare parte dintre romani muncesc in sectorul privat,chiar si tu parca spuneai ca ai fost patron.
Eu n-am muncit niciodata la stat nici in Ro nici altundeva si majoritatea celor pe care-i cunosc ,tot asa.
Cred ca sa muncesti la stat este doar o masura a incompetentei personale,adica alegi un loc sigur si caldut pentru ca n-ai putea sa fii performant in mediul privat,cel putin altfel nu stiu de ce ar alege cineva asta.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

Mesajde alch000l » 19 Dec 2017, 18:36

la poporul roman guvernul psd le da valuta botswaneza, cam cat poate duce fiecare ;);)
alch000l
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 9 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni