• Publicitate

Mutare In Canada

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Mutare In Canada

Mesajde BombonelWayhaught » 19 Oct 2017, 10:36

As vrea sa plec in Canada dupa terminarea undei facultati. Dar m-am tot intresat despre viata in Canada si am citit si cateva pareri negative si acum am dubii.
Cum este cu adevarat in Canada? Carr sunt costurile, salariile, orasele??
Se mai merita.?
In primul rand vreau sa stiu cum e viata chiar la inceput ( de ex : daca am facut scoala auto aici si am un an experienta, va mai trebui sa o fac si acolo?)
Vreau sfaturi si pareri!
Multumesc!!
BombonelWayhaught

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Mutare In Canada

Mesajde iulllian » 19 Oct 2017, 21:40

nu conteaza ce faci in Romania, cand vii aici te pun astia sa dai din nou de permis, si tre sa te apuci din nou de scoala, daca vrei sa conduci din nou o masina si nu vrei sa lucrezi la MC. Vezi ca forumul are in dreapta sus o casuta de cautare. scrie in ea spre exemplu: "pemis conducere" sau "echivalare studii" sau ' sfaturi pentru incepatori". Dupa ce te documentezi si ai nelamuriri poti intreba fara retineri. Spor.
Imagine
iulllian
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde Sly » 19 Oct 2017, 22:55

Se merita.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde mihovi » 04 Dec 2017, 02:54

Punctul meu de vedere, dupa 11 ani in Canada si 10 ani in SUA: du-te oriunde vezi cu ochii, numai in Canada NU.
Canada nu mai este nici pe departe tara care era acum 15 ani: s-a schimbat mult si nu in bine.
mihovi
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 4 ori

Mesajde astalavistababy » 04 Dec 2017, 09:47

Nu se merita
astalavistababy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 9 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde Isostar » 04 Dec 2017, 10:53

mihovi scrie:Punctul meu de vedere, dupa 11 ani in Canada si 10 ani in SUA: du-te oriunde vezi cu ochii, numai in Canada NU.
Canada nu mai este nici pe departe tara care era acum 15 ani: s-a schimbat mult si nu in bine.

Toata lumea s-a schimbat si nu in bine. Am auzit ca la aia prin Papua Noua Guinee le-a crescut nivelul de trai inzecit in ultimele decenii. Acum au lampi cu gaz, nu mai folosesc lumanari...

Acum serios, fiecare are propriul punct de vedere. Pentru unii da cu plus, pentru altii da cu minus. Dar afirmatia "du-te oriunde vezi cu ochii" este cel ma mare BS pe care l-am vazut.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni