• Publicitate

METODA =JOB in 3 weeks! = MAX

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: METODA =JOB in 3 weeks! = MAX

Mesajde jean » 02 Dec 2017, 14:13

DonTavo scrie:
Qu3b3c0i scrie:MEtoda verificata si TUNATA prin multe incercari

Ia detaliaza putin... Poate ne spui si noua cum ai “tunat” metoda aceasta.... Cu google translate?
Interesant ca nu pomenesti nimic de Emploi Quebec..... Asta ma face sa te suspectez ca habar nu ai despre cum merg treburile in Canada si te-ai gandit sa postezi pe aici informatii culese de pe net sa faci pe desteptul. Ma intreb care ar fi scopul tau :)

DonTavo, ia explica-ne tu care e interesul tau. Dupa cum ti-am spus mai sus Emploi Quebec are jurisdictie numai in Quebec, cel care a postat vorbeste despre Resume si nu despre CV, termen folosit in Quebec, deci foarte posibil sa nu fie din Quebec, apoi ce legatura are Emploi Quebec, Employment Ontario (nici nu stiu daca exista asa ceva) cu cautarea unui job? Iti cauta ei job, te angajeaza ei, trebuie sa le dai raportul lor, sau care treaba cu ei?
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...

A multumit: 119 ori
I s-a multumit: 189 ori

Publicitate

Mesajde AlexBin » 02 Dec 2017, 14:22

Isostar scrie:
AlexBin scrie:
Letter of Employment ti se plate cere in casul in care vrei un salariu mai mare decat cel actual si astia de la noul job au nevoie de o dovada ca sa justifice noul salariu la aia care-l aproba.

Da un paycheck ce are?

Letter of employment spune exact ce tip de contract ai, ce salariu, etc. Un paycheque nu include toata informatia de care are nevoie un angajator ca sa-ti match salariul. Poate in anul respectiv ai un spor la salariu care iti dispare in cateva luni si asta nu apare pe paycheque.
AlexBin
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde astalavistababy » 02 Dec 2017, 20:21

DonTavo scrie:
Qu3b3c0i scrie:MEtoda verificata si TUNATA prin multe incercari

Ia detaliaza putin... Poate ne spui si noua cum ai “tunat” metoda aceasta.... Cu google translate?
Interesant ca nu pomenesti nimic de Emploi Quebec..... Asta ma face sa te suspectez ca habar nu ai despre cum merg treburile in Canada si te-ai gandit sa postezi pe aici informatii culese de pe net sa faci pe desteptul. Ma intreb care ar fi scopul tau :)

Ce ar trebui pomenit despre emploi Quebec? Ce legatura cu subiectul asta? Cum merg treburile in Canada dupa parerea ta? Care e scopul TAU? :shock:
astalavistababy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde DonTavo » 03 Dec 2017, 12:51

astalavistababy scrie:Ce ar trebui pomenit despre emploi Quebec? Ce legatura cu subiectul asta? Cum merg treburile in Canada dupa parerea ta? Care e scopul TAU? :shock:

Daca esti curios ce e Emploi Quebec, citeste despre el, acceseaza-l si da-ti dupa aceea cu parerea. L-am mentionat fiindca marea manjoritate a proaspetilor emigranti sunt posesori de CSQ si au ca tinta zona Montreal. Eu mi-am exprimat in mai multe randuri parerea despre Canada asa ca nu voi repeta aici si acum. Daca esti curios, poti cauta postarile mele. Scopul meu : sa combat mancatorii de rahat, pe cei care prezinta jumatati de adevar sau minciuni sfruntate despre realitatea canadiana inducand astfel in eroare/ cauzand false asteptari viitorilor canadieni.
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 31 ori

Mesajde Qu3b3c0i » 03 Dec 2017, 20:13

capsunar scrie:
jean scrie:5. Letter of Employment dovedeste ca lucrezi la compania respectiva, eventual specifica si salariul. Chiar nu vad le ce ar ajuta si niciodata nu am auzit si i se fi cerut cuiva la interviu.
Bafta!

Cred ca vreti sa spuneti Letter of Recommendation de preferat la fostul sef si eventual scris pe Linkedin.

Nu toate joburile se preteaza la portofolio. Sant preferate resupeurile pe proiecte, daca e cazul si cele care cuprind cifre precum si realizarile personale.
Ex. Plane de vanzari 100 si am reusit sa vand de 120.

lol...DOAMNE DE AIA NU AM MAI SCRIS..PE FORUM DE MULT CA SUNT ASA SENSIBIL LA COMENTARII.GLUMESC NU SUNT SENSIBILE..MA SEACA!

Deci eu am SCRIS ce am SCRIS am proprietatea cuvintelor , stiu ce spun. am spus Letter of EMPLOYMENT nu Cover letter si nu RECOMMENDATION LETTER ok?
Cover Letter oricum trebuie sa le faci!
Recommendation Letter foarte putini iti mai dau..asa in anii 1998 dar nici atunci..si doar la joburi super..de inalta clasa si Management etc..

Deci, nu mai tot credeti voi ca sunteti la destepti decat cel ce a scris ce a scris,
Intr-adevar am uitat de jobbank-ul de care a spus TAVO...dar inafara de aia..nu am uitat nimica

si totul am scris EXACT cum am scris.

Si DA! este cu salariul! si ajuta! pentru ca eu de exemplu ca si altii am avut
Qu3b3c0i

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 4 ori

Mesajde Qu3b3c0i » 03 Dec 2017, 20:18

la DON TAVO...
am fost anagajt de 5 ori..

asa am tunat-o..

ok?
inclusvi acuma in Toronto.
scopul e sa ajut,..daca pricepi bien dac anu nu..
Si eu m-am ajutat cu info de pe site.
Qu3b3c0i

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 4 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni