• Publicitate

Index subiecte utile pentru toti!!

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Index subiecte utile pentru toti!!

Mesajde GIGIbulan » 13 Oct 2008, 18:40

Avand in vedere ca multe postari utile de pe acest forum se pierd in timp prin "ingroparea" lor de catre topicele noi, si ca exista posibilitatea ca topicele utile sa fie "ridicate sus" pe fiecare forum in parte, am rugamintea catre toti userii acestui forum, ca pe acest topic sa semnaleze topicele care ei cred ca pot fi utile tuturor.
In urma semnalarii lor, topicele cu adevarat utile, vom incerca sa le curatam de "balast" si sa le "ridicam" pe pagina fiecarui forum astfel incat oricine are nevoie de ele sa le gaseasca foarte repede fara a mai fi nevoie sa "caute acul in carul cu fan".

Multumesc anticipat pentru colaborarea fiecaruia dintre voi.

P.S. Ar fi de preferat ca pe langa trimiterea catre topicul respectiv sa puneti si o descriere scurta a subiectului, astfel incat chiar acest topic sa se constituie intr-un index al topicelor valoroase si utile.
Dumnezeu da, dar nu baga in traista.
GIGIbulan
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Index subiecte utile pentru toti!!

Mesajde mihaialex030405 » 13 Oct 2008, 19:21

GIGIbulan scrie:Avand in vedere ca multe postari utile de pe acest forum se pierd in timp prin "ingroparea" lor de catre topicele noi, si ca exista posibilitatea ca topicele utile sa fie "ridicate sus" pe fiecare forum in parte, am rugamintea catre toti userii acestui forum, ca pe acest topic sa semnaleze topicele care ei cred ca pot fi utile tuturor.
In urma semnalarii lor, topicele cu adevarat utile, vom incerca sa le curatam de "balast" si sa le "ridicam" pe pagina fiecarui forum astfel incat oricine are nevoie de ele sa le gaseasca foarte repede fara a mai fi nevoie sa "caute acul in carul cu fan".

Multumesc anticipat pentru colaborarea fiecaruia dintre voi.

P.S. Ar fi de preferat ca pe langa trimiterea catre topicul respectiv sa puneti si o descriere scurta a subiectului, astfel incat chiar acest topic sa se constituie intr-un index al topicelor valoroase si utile.

Gigi,
stii foarte bine ca am apreciat intotdeauna interventiile tale pertinente, bine intentionate si, cel mai important, utile.
Eu, in doi ani si ceva de activitate pe acest Forum, am incercat sa dau cate informatii oficiale si verificate am avut, pentru a ajuta cat pot (...bineintes, a fost si ceva balast, la rubricile care permit acest lucru... :cry: :cry: ).

Mi-am luat doua avertizari pentru ca i-am spus odata lui jumperul/thor, etc ca scrie idiotenii (nu l-am facut idiot) si inca una recenta pentru ca domnul/doamna yme s-au trezit incordati intr-o dimineata si, din exces de zel, au vrut sa arate ca-si fac "jobul".

Dupa parerea ta, (repet, de baiat "valabil"), ce interes as avea eu sa fac ceea ce spui tu mai sus ?

Poti sa nu-mi raspunzi, a fost o intrebare retorica si un semnal de alarma si pentru altii...
Mersi.
mihaialex030405
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde GIGIbulan » 14 Oct 2008, 08:03

Acelasi interes pe care il avem multi dintre cei ce bantuim site-ul asta:
Sa ii ajutam si noi pe altii asa cum si noi am fost ajutati (sau nu) la randul nostru, fie si numai cu o informatie.

Din nefericire multi dintre noi ne plangem ca forumul a luat-o la vale, ca nu mai are calitate, ca pentru a gasi o informatie utila trebuie sa o cauti mult si bine, mai ales ca atunci cand intrebi ceva multi iti raspund "s-a mai discutat". Daca nu gasesti nici un interes in a ii ajuta pe altii, si intri pe aici numai pentru distractie sau alte interese, atunci nu o fa.
GIGIbulan
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde GIGIbulan » 14 Oct 2008, 09:29

Este deschis si sticky la "Cafeneaua canadiana", dar multi dintre cei ce citesc pe acest site citesc numai forumurile care ii intereseaza pe ei, asa ca am pus acelasi subiect sticky in 2 locuri, tocmai pentru a avea mai multa lume acces la el si a avea mai multi contribuitori la lista cu subiecte utile pentru toti.
GIGIbulan
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde GIGIbulan » 09 Ian 2009, 13:59

RRSP, investitii, ce sa facem cu banii ca sa avem la batranete:
http://www.realizat.com/viewtopic.php?t=73312

O lectura placuta. Recomandari de carti deosebite.
http://www.realizat.com/viewtopic.php?t=59617

Inscrierea in ordinul asistentilor sociali.
http://www.realizat.com/viewtopic.php?t=88374

Cum se procedeaza daca exista copii din casatorii anterioare:
http://www.realizat.com/viewtopic.php?p=511053

Ajutor social:
http://www.realizat.com/viewtopic.php?t=40046
GIGIbulan
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde GIGIbulan » 06 Mar 2009, 13:09