• Publicitate

Express Entry 2017 - and way forward

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Express Entry 2017 - and way forward

Mesajde aggarth » 26 Sep 2017, 01:16

BiancaSzerdahelyi scrie:
aggarth scrie:Dragi colegi de forum,

Dupa 'lupte seculare care au durat cateva luni', suntem cu vizele in pasapoarte. :)
Mult a fost, putin a mai ramas - finele lunii mai 2018 fiind data limita in care trebuie sa 'cucerim' Canada.
Oricand mai aveti nelamuriri sau vreo intrebare, daca de asemenea aveti vreun sfat, ma gasiti prin zona.

Dupa-amiaza faina si bafta tuturor!
Felicitari! Cat a durat toata procedura ,incepand cu echivalarea studiilor si finalizand cu viza in pasaport.Mersi

Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk
Procedura, cap-coadă, a început în octombrie anul trecut (trimis la echivalare diplomele) și s-a încheiat luna aceasta. Am fost selectați prin EE în martie și asta înseamnă că în ~6 luni am avut viza în pașaport. Procesul a decurs fără nici o problemă atâta timp cât sunteți atenți ce vi se cere și depuneți minimul de efort să transmiteți toate documentele necesare.

Baftă multă și zi faină!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
I was born in the U.S. of R.
aggarth
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 14 ori

Publicitate

Re: Express Entry 2017 - and way forward

Mesajde BiancaSzerdahelyi » 05 Oct 2017, 14:37

aggarth scrie:
BiancaSzerdahelyi scrie:
aggarth scrie:Dragi colegi de forum,

Dupa 'lupte seculare care au durat cateva luni', suntem cu vizele in pasapoarte. :)
Mult a fost, putin a mai ramas - finele lunii mai 2018 fiind data limita in care trebuie sa 'cucerim' Canada.
Oricand mai aveti nelamuriri sau vreo intrebare, daca de asemenea aveti vreun sfat, ma gasiti prin zona.

Dupa-amiaza faina si bafta tuturor!
Felicitari! Cat a durat toata procedura ,incepand cu echivalarea studiilor si finalizand cu viza in pasaport.Mersi

Procedura, cap-coadă, a început în octombrie anul trecut (trimis la echivalare diplomele) și s-a încheiat luna aceasta. Am fost selectați prin EE în martie și asta înseamnă că în ~6 luni am avut viza în pașaport. Procesul a decurs fără nici o problemă atâta timp cât sunteți atenți ce vi se cere și depuneți minimul de efort să transmiteți toate documentele necesare.

Baftă multă și zi faină!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Buna aggarth,multumesc pentru raspunsul prompt,doresc sa te intreb ce se intampla cu maternitatea sotiei daca plecati in Canada,o mai primeste pana la 2 ani acea indemnizatie,si eu am o fetita de 6 ani si un baiat de 2 luni si intentionam sa aplicam pentru zona Alberta,mai primim acei bani.Mersi frumos,cum stati cu pregatirile ?

BiancaSzerdahelyi

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 1 data

Anterior

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea federala/engleza