• Publicitate

Emigrare engleza: Joburi eligibile valabile PANA IN 25.06.10

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Subiect închis

Mesajde alexchristi » 07 Iun 2010, 13:34

gilbert scrie:
alexchristi scrie:Va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu un raspuns. Lucrez ca Manager Proiect (sunt Inginer cu master in Managementul Industrial in Electronica si Electromecanica ), m-ar putea incadra in grupa 0711 Construction Manager?

S-a mai spus: nu contează titulatura jobului pe care îl prestezi (sau l-ai prestat) şi pe care vrei să aplici, ci atribuţiile pe care le îndeplineşti (sau le-ai îndeplinit). Dacă atributele şi responsabilităţile pe care le ai de îndeplinit la servici (dovedibile cu acte în regulă) se "pupă" cu main duties corespunzătoare lui NOC 0711, atunci eşti eligibil (din punctul de vedere al jobului).

Multumesc pentru raspuns gilbert .Problema este ca doar o parte din atributii si responsabilitati s-ar potrivii . Noi suntem inca la faza de cautare si vrem sa alegem cea mai buna varianta pentru a emigra . Ar fi mai usor sa emigram pe partea federala pentru ca stim engleza . dar o sa ne punem sa invatam si fraceza .
alexchristi
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde gilbert » 07 Iun 2010, 23:48

alexchristi scrie:Problema este ca doar o parte din atributii si responsabilitati s-ar potrivii

Depinde şi cât de mult se potrivesc...
gilbert
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde alexchristi » 08 Iun 2010, 03:16

Unde lucrez nu se construeste nimic, doar se proiecteaza si se vind microhidrocentrale, este vorba despre green energy oare i-mi va fi de ajutor? Am lucrat ceva si in constructii dar este cu multi ani in urma (nu in ultimii cinci ) oare conteaza?In ultimii cinci am lucrat ca sofer tir in America si actual ca manager proiect.
alexchristi

Mesajde korinna » 09 Iun 2010, 04:34

gilbert..sa inteleg ca nu ma poti sfatui in nici un fel ref la ma inacrda singura pe firma mea.far carte de munca intr-unul din joburile eligibile...??!!...:(((
DCS 26.05.2011
ACCOUV: 17.IAN.2012 -perm 104
Inv Interviu 25.09.2013 ora 14,30
korinna

Mesajde gilbert » 09 Iun 2010, 09:50

Teoretic ai putea să fii eligibilă, însă nu pot spune care ar fi şansele de reuşită.
Nici eu n-am avut carte de muncă.
gilbert
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde flo_v » 09 Iun 2010, 12:52

alexchristi scrie:Unde lucrez nu se construeste nimic, doar se proiecteaza si se vind microhidrocentrale, este vorba despre green energy oare i-mi va fi de ajutor? Am lucrat ceva si in constructii dar este cu multi ani in urma (nu in ultimii cinci ) oare conteaza?In ultimii cinci am lucrat ca sofer tir in America si actual ca manager proiect.

In principiu pozitia de "construction manager" presupune o activitate legata de santier (ex: coordonare antreprenori, verificare calitate lucrari, verificare grafic lucrari, verificare buget etc), deci nu cred ca ai sanse sa te incadrezi in aceasta pozitie, daca lucrezi in proiectare, fara nici o legatura cu santierul.
Sfatul meu este sa incerci cealalta cale de emigrare, pe partea franceza.
Beautiful British Columbia
flo_v

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea federala/engleza