• Publicitate

TIMELINE-uri dosare pe partea engleza (I)

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Mesajde strainul2u » 17 Feb 2012, 19:27

poparadubogdan scrie:@strainul2u - prietene, tu nu-ti vezi propriile greseli de exprimare? Cine esti tu sa faci comentarii de genul asta? Pentru noi, cei care citim informatiile de pe acest forum, este frustrant sa stim ca unul ca tine isi permite sa faca astfel de comentarii. Se vede pana si aici ca din pacate, tara asta e plina de ,,destepti" care se fac ,,auziti"cum pot.Este un forum liber de exprimare, ca atare RESPECTA lucrul asta si nu te mai baga singur in seama. Daca tot ai atata tupeu, exprima-ti parerea altfel, cu oameni a caror pregatire intelectuala o cunosti, nu pe care o banuiesti. Sau poate face to face nu ai curaj.
Scuze celorlati cititori, dar astfel de persoane .......

@vader FELICITARI - tine un loc si pt noi, sper sa venim cat mai curand
@florin ,ella,difraxx etc - BAFTA MULTA !
@MIRCEA - NU RENUNTA, ai sanse maxime - BAFTA
@ADE-CRIS- nu tine cont de nesim...., nu merita!! BAFTA MULTA

WoooW.....another WORLD CHAMPION in making pertinent remarks!!!!

Imi cer scuze de la inceput celorlalti "Forum Members", dar trebuie sa raspund acestui comentariu foarte pertinent si sper sa nu deranjez si alte persoane..!
Se pare ca un prieten adevarat, la nevoie e foarte saritor si ne pune pe toti la punct !

Popa, cu nume de Bogdanel,.....dar tu cum iti permiti sa faci comentarii si afirmatii gratuite ???

Offf.....Nici nu stiu cum sa ma adresez in fata inteligentei tale....

Daca taceai macar POPA ramaneai.....

Stai fara grija ca stiu exact ce am postat si ti-a fost adresat indirect si tie!!!
Cand am facut acele afirmatii, am stiut ca o sa fie o lupta inegala de la bun inceput, pt ca persoane ca tine, ne domina numeric peste tot !

E foarte dificil sa te pui cu omul care are mintea odihnita tot timpul....
Tu pe unde te relaxezi acum?

Asa cum am mai spus si o repet ultima data pt tine, .....nu ai inteles nimik din postarile mele!!! mintea ta este confuza si simti nevoia de dreptate,nu trebuie sa apelezi la amenintari pt asta, ca oricum ti-am dat castig de cauza din momentul in care mi-am dat seama din ce arbore "genealogic" faci parte.

Pe forumul asta ,lumea de obicei cauta informatie corecta si ajutor.Altii, care nu au ce face, scriu doar ce le debiteaza mintea.

Postand acele comentarii, ti-am dat sansa sa-ti alegi categoria din care faci parte...." free will"

By the way......vs......" face to face"

Tu ce informatie pertinenta ai oferit sau poti oferi pe acest forum, in afara comentariilor tale pline de frustrare dar lipsite de substanta...?

.
strainul2u
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde loras » 18 Feb 2012, 09:39

poparadubogdan scrie:noi am trimis D1 in 10.10.2011, a ajuns la Sydney in 13.10.2011, iar in 22.12.2011 ne-au luat banii din cont.

Ade-Cris scrie:NOC 0811
D1 - 13.10.2011 LA SYDNEY
22.12.2011 - PLATA
05.12.2012 - OK SYDNEY
LOCATIE - Vancouver
RE-APPLY 7.10.11
OK- 5.01.12
FM?
loras
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde rgogoasa » 18 Feb 2012, 12:40

Uau Loras ce spirit de observatie ai!!!
OK SYDNEY: 19.07.2011
FM/AM 25.08/13.09.2011 HU
Re AM: 24.02
IV: 03.05
viza 17.05
Toronto 20.06
rgogoasa

Mesajde AXIAXI » 18 Feb 2012, 23:12

Felicitari Vader, felitari Acino.

Noi am primit viza la inceputul lunii noiembrie 2011 iar din 16 noiembrie sunem in Canada. Stam in Richmond Hill si suntem adaptati perfect.

Vader, desi la tine a durat mai mult procesul de emigrare decat la noi, este bine ca nu ai renuntat si ai mers mai departe, pana la final.

Acum Canada va asteapta. Mult succes in continuare!
AXIAXI
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde mircea C » 19 Feb 2012, 02:19

AXIAXI scrie:Felicitari Vader, felitari Acino.

Noi am primit viza la inceputul lunii noiembrie 2011 ...

Buna AXIAXI! Te rugam sa ne transmiti exact data invitatiei si data cand ati primit valoroasa visa! :D

Va dorim o viata frumoasa! :)
RE-APPLY ?
WHO THE HECK KNOWS!
mircea C

Mesajde strainul2u » 19 Feb 2012, 06:51

loras scrie:
poparadubogdan scrie:noi am trimis D1 in 10.10.2011, a ajuns la Sydney in 13.10.2011, iar in 22.12.2011 ne-au luat banii din cont.

Ade-Cris scrie:NOC 0811
D1 - 13.10.2011 LA SYDNEY
22.12.2011 - PLATA
05.12.2012 - OK SYDNEY
LOCATIE - Vancouver

Multumesc de clarificare Loras, :)

[ observatie corecta += aceeasi locatie BV, dupa prima postare pe forum a lui "PRB"]

Inca o completare, in care se vede patetismul...

Daca va uitati la pg 788 la reply-ul dat de mine primului mesaj si comparati reply-ul dat de "PRB" din pagina 796, o sa observati cum au modificat din continutul textului scris initial de ei, schimband "seit" de 2 ori cu "site" ....LOL,

No Comment....!... scuze, pt "off topic subject" !

Revenind la "Topic" , imi doresc sa primim cu totii, numai vesti bune de acum inainte!! 8) 8)
strainul2u

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea federala/engleza