• Publicitate

TIMELINE-uri dosare pe partea engleza (I)

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Mesajde vader » 19 Feb 2012, 10:19

faceti pace cu totii dragi colegi de forum....fiti buni si ingaduitori...e un forum civilizat pe ca il folosim sa ne facem asteptarea mai usoara si sa ne informam asupra anumitor situatii....citeodata lumea mai si greseste...

@axiaxi....ma bucur pt. voi ca sunteti bine in Canada :D multumesc pt. urari...
nice to live in Canada...
vader
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde poparadubogdan » 21 Feb 2012, 10:29

far away from here scrie:Domnule POPA RADU BOGDAN eu sunt de acord cu Loras in ceea ce priveste postarea care te-a indignat atat de tare. Inainte sa aduci jigniri si amenintari subliminale citeste tot post-ul (toate postarile) strainului si dupa aceea decideti dvs. daca mentineti pozitia avocatului de serviciu. Mesajul in cauza este menit sa atraga atentia (intr-adevar cu un strop de ironie) asupra informatiilor eronate, nedocumentate, emise in repetate randuri cu atata convingere si cu aer de certitudine de anumiti useri. Pe acestea multi cititori (fie ca sunt membrii activi sau nu) le folosesc cu incredere, influentandu-le negativ si ingreunandu-le procesul de emigrare. Si daca tot aduceti in discutie libertatea de exprimare cred ca se aplica in ambele sensuri... nu? Daca postezi iti asumi si reactiile celor ce iti citesc mesajele. Asta e democratia....

Sunt perfect de acord cu tine, si-mi asum tot ceea ce am spus. Nu am vrut sa aduc jigniri si amenintari nimanui, am vrut doar sa-i arat @strainului ca oricine poate folosi f usor cuvinte de jignire la adresa altor persoane. Daca cineva constata o greseala, dezinformare sau ceva nereguli in postarile de pe forum, GARANTAT poate sa-l/ s-o informeze pe respectivul/respectiva intr-un mod politicos. Sunt sigur c-au mai fost greseli pe forum, dar nu s-a exprimat nimeni in felul asta. Este f usor sa scri, dar trebuie sa te asiguri ca ceea ce scri nu deranjeaza pe ceilalti. Este vorba de familia mea, si chiar daca nu ar fi fost asa, as fi avut aceeasi reactie. Daca tu numesti comentariul strainului ,,putin" ironic, atunci......

@strainul2u - Thanks pentru raspuns.Exact cum ma asteptam.Nu te dezminti.
YOU ARE THE BEST MAN!!!!! :headbang:
No comment. :wave:
poparadubogdan
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Anca Labuneti » 21 Feb 2012, 18:22

Eu una de regula sunt diplomata, dar acum intru direct in subiect. Sectiunea engleza a forumului a fost mereu una unita si fara scandaluri. Se pare ca nicio minune insa nu dureaza prea mult. Nu conteaza acum de la ce postare s-a plecat, cert este ca topicul asta a devenit camp de bataie intre orgolii. Cati dintre cei care au continuat polemica (ca de raportat prin buton albastru nu cred c-a raportat nimeni) au citit regulamentul acestui forum?

"Fiecare MEMBRU are dreptul la propria parere insa este rugat sa o sustina intr-un mod civilizat, respectuos fata de ceilalti MEMBRI. Nu atrageti altora atentia privind greselile ortografice. Nu disconsiderati intrebarile altora. Nu incepeti discutii in care sa solicitati parerea celorlalti MEMBRI ai FORUM-ului privind un MEMBRU sau un subiect discutat intr-un alt topic. Nu jigniti alti MEMBRI si familiile sau prietenii acestora. Nu abuzati in nici un fel de forum sau de privilegiul de a putea participa la discutii, deoarece abaterile vor fi sanctionate de grupul de moderatori, conform prezentelor norme: cu avertisment, inchiderea topic-ului, stergerea raspunsului sau suspendarea contului (pe perioada determinata sau definitiv). In cazul in care observati nerespectarea acestei prevederi va rugam sa aduceti aceasta abaterele la cunostinta Emigrare.CA prin intermediul butonului albastru prezent in dreptul postului respectiv"

Neacceptarea acestor conditii de utilizare obliga in mod legal VIZITATORUL/MEMBRUL sa inceteze fara intarziere vizitarea FORUM-ului si a folosirii servicilor oferite de acesta. Prin servicii se inteleg toate serviciile informationale (articole, chat, mesaje private, poze, newslettere, forum etc.) cat si orice alte servicii care pot fi gasite pe FORUM.

http://www.realizat.com/viewtopic.php?t=153858

Cati dintre cei punctati mai sus v-ati gandit ca ceea ce scrieti voi acum va fi citit peste 1-2 ani de cei care vor fi atunci in proces de emigrare? Va fi extrem de folositor pentru ei sa va citeasca polemica...
"Si-am renascut din propria cenusa ... Phoenix_Bird "
Anca Labuneti
Echipa Emigrare.CA
Echipa Emigrare.CA

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde kocka » 21 Feb 2012, 18:57

Good point @Anca!
Cautati-va un al teren de joaca unde sa va masurati...'inteligenta'. Subiectul topicului difera total de orgoliile voastre. Ajuta sau stai deoparte! Bun simt si on topic! E chiar asa de greu?!
Scuze pt. off topic.
D1: 13.10.2010
OK: 22.10.2010
D2: 17.12.2010
CB: 20.12.2010
kocka
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde difraxx » 22 Feb 2012, 02:17

Mersi Anca!
In sfarsit se face ordine. Acum macar stiu ca butonul albastru pt. ce este :P, l-as fi folosit daca-i stiam rostul :oops:
Ca pe cel de ignore il stiu deja...

@kocka: Cum stai cu aplicatia, de mult nu ai fost pe topic.

Ceva noutate la cineva? Pe mine ma mananca sa le trimit o scrisoare, ultima au primt-o in 23 Ianuarie si of course, nu mi-au raspuns.

Se pare ce e mare liniste pe forum...
D: 21/27.06.2011
OK: 29.08.2011
RBVO: 28.09.2011
AM:10.10/08.11.2011 HU
IV:13.03.2012
difraxx
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

Mesajde Anca Labuneti » 22 Feb 2012, 02:37