• Publicitate

Educational Credential Assessment (ECA) pentru FSW mai 2013

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Educational Credential Assessment (ECA) pentru FSW mai 2

Mesajde KEVIN1980 » 20 Feb 2017, 14:37

Foaia matricola a sotiei (asistent medical) o am , vizata si apostilata dar nu e tradusa. O sa o trimit asa. In schimb am vazut ca pentru liceu cer doar diploma de bacalaureat( tradusa, legalizata etc), o am si pe asta. Sper sa fie in regula .
KEVIN1980
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 83 ori
I s-a multumit: 6 ori

Publicitate

Mesajde Ssorina » 23 Feb 2017, 09:53

KEVIN1980 scrie:Foaia matricola a sotiei (asistent medical) o am , vizata si apostilata dar nu e tradusa. O sa o trimit asa. In schimb am vazut ca pentru liceu cer doar diploma de bacalaureat( tradusa, legalizata etc), o am si pe asta. Sper sa fie in regula .

E bilingva foaia matricola? Scrie si in engleza/franceza? Nu o trimite daca nu e tradusa ca nu vor intelege ce ai studiat.
Foarte tare ca are meseria de asistenta medicala...se castiga bine :)
Ssorina
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 12 ori

Mesajde KEVIN1980 » 23 Feb 2017, 11:48

Salut Sorina si multumesc pentru sfat. Nu , nu este bilingva si nu o sa o trimit...de fapt este deja la traducator. M-am gandit si eu la asta si nu am vrut sa risc sa mi-o trimit a aia inapoi pentru ca nu inteleg ce scrie pe ea. Nu inteleg ce schimba pentru ei daca cineva a terminat scoala cu 5 sau cu 10 ? Poate ca scrie pe evaluarea lor ceva...nu stiu. Oricum mai astept putin pana ce o traduce si apoi o trimit impreuna cu restul actelor.
P.S. Stiu ca se castiga bine ca asistent medical.....problema este sa ajungi acolo si sa faci cursurile alea de echivalare , care daca am inteles bine dureaza cam 6 luni , intre teorie si practica . Abia dupa asta (daca gasesti de munca) te poti gandi la bani.

Sa ma corecteze cine stie mai bine.
KEVIN1980
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 83 ori
I s-a multumit: 6 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea federala/engleza