• Publicitate

Recomandare firma de consultanta pt viza emigrare Canada

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Recomandare firma de consultanta pt viza emigrare Canada

Mesajde Ssorina » 11 Ian 2017, 08:48

DonTavo scrie:Si iata ca au parut si firmele sa-si faca reclama pe aici..... :D
Stati cuminti ca nu aveti nevoie de firme care sa va jumuleasca aiurea de bani. Cititi bine pe site-urile oficiale ca aveti acolo tot ce va trebuie.

Daca te referi la mine, te inseli. Recunosc ca m-a tentat sa lucrez cu firma, doar ca pentru mine sunt prea scumpi... E adevarat ca gasesti tot ce ai nevoie pe site-urile oficiale, insa iti pui si multe intrebari la care poate nu ai raspuns....si nu stiu daca ai observat dar la emigrare pe partea engleza, oamenii nu sunt tocmai activi ca si la partea franceza, de exemplu....

Ai avut de-a face cu WES pana acum? Dureaza 20 zile cum scrie pe site sau 3 luni cum spun multi nemultumiti pe forumuri? Evaluarea studiilor corespunde cu ce ai absolvit in tara...adica evalueaza 1 la 1 sau ma trezesc ca nu imi recunosc studiile si raman tot cu 0 puncte la formare?

Ce se intampla mai exact cand depun dosarul prin Express Entry....pe ce criterii aleg, doar punctajul?
Daca expira timpul pentru Express Entry (am inteles ca 1 an esti in baza de date) refac tot dosarul?

Cam astea sunt intrebarile care mi le pun in acest moment...daca esti dragut/a sa-mi raspunzi, ma ajuti si pe mine si pe restul care vor citi...daca nu tot gasesc eu raspunsul...
Ssorina
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 12 ori

Publicitate

Mesajde iulia16ana » 11 Ian 2017, 12:35

Ssorina scrie:
iulia16ana scrie:
Ssorina scrie:Incearca cu Via Canada. Sunt seriosi dar te va costa ceva banuti procesul.

Buna!

Indraznesc sa intervin, pentru ca experienta mea cu Via Canada a fost de neseriozitate in momentele cele mai importante.

Sper sa fie de folos comentariul meu.

Eu am niste prieteni care au plecat cu ei, sunt acum in Alberta si de aceea i-am mentionat. Ce s-a intamplat cu Via Canada mai exact de spui ca sunt neseriosi?

Trebuia sa adaugam acte la dosar, mis a jour. Ne-au confirmat o data la care au fost trimise, ca mai apoi sa aflu ca de fapt au fost trimise dupa 8 saptamani de la data la care ei au confirmat ca sunt actele la autoritati.
D1: 04.11.15
CSQ:20.06.16
D2: 20.07.16
IUC:25.11.16
FM:24.01.16
AM:23.01.17
IV:22.02.17
iulia16ana
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde iulia16ana » 11 Ian 2017, 12:37

DonTavo scrie:Si iata ca au parut si firmele sa-si faca reclama pe aici..... :D
Stati cuminti ca nu aveti nevoie de firme care sa va jumuleasca aiurea de bani. Cititi bine pe site-urile oficiale ca aveti acolo tot ce va trebuie.

Asa cred si eu ca-si fac reclama mascata.
D1: 04.11.15
CSQ:20.06.16
D2: 20.07.16
IUC:25.11.16
FM:24.01.16
AM:23.01.17
IV:22.02.17
iulia16ana
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 3 ori