• Publicitate

Express Entry 2017 - and way forward

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Express Entry 2017 - and way forward

Mesajde raluca80 » 20 Iun 2017, 12:49

Multumesc din suflet pentru raspuns.

Cred ca voi face si eu la fel ca voi. Mai am de luat stampilele de la CNRED ( pt master/foaie matricola+licenta/foaia matricola) si Inspectorat (pt bac/foaie matricola)

Traducerile ati pus copie sau tot original? Parca pe site-ul lor scris copie. :P

Zi frumoasa
raluca80

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Elakova » 21 Iun 2017, 14:13

Din cate imi amintesc noi am pus copiile traducerilor, asa cum cerea Wes pe site-ul lor.

Spor cu stampilele de la CNRED.

Seara faina!
Elakova

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde Sibo1105 » 05 Iul 2017, 08:32

Salutare,

de ceva timp ne-am hotarat si noi sa plecam. Eu, aplicantul principal, am deja IELTS dat. Vreau sa imi echivalez studiile (ASE licenta+master). Am tot cautat pe site-uri si mi-a atras atentia IQAS. A folosit cineva?
O alta intrebare, pentru cei care au terminat ASE, unde v-ati adresat pentru a-i ruga sa trimita in Canada suplimentul de diploma? A costat ceva?

Noi am vrea in Alberta sa mergem, pentru Ontario am vazut ca au o groaza de conditii.
Ca mici informatii
Eu singura am 376 de puncte (am calculat si faptul ca imi vor fi echivalate studiile)
Sotul mai poate sa stranga cateva pentru engleza si studii, in jur de 10 banuiesc.

A mai aplicat cineva cu acest punctaj?

Mersi
Sibo1105

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Ssorina » 13 Iul 2017, 10:36

Mesaj pentru RalucaJ....in 2 zile expira transferul de materiale. Daca nu le descarci nu le vei mai avea :)
Ssorina
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 12 ori

Mesajde bissy9 » 29 Iul 2017, 06:33

Salut Aggarth,

Cum mai merge procesul, banuiesc ca v-au expirat sau este aproape sa va expire cele 90 de zile.

Ati reusit sa finalizati dosarele, ati primit vreun raspuns?
bissy9
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 15 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde aggarth » 30 Iul 2017, 06:20

bissy9 scrie:Salut Aggarth,

Cum mai merge procesul, banuiesc ca v-au expirat sau este aproape sa va expire cele 90 de zile.

Ati reusit sa finalizati dosarele, ati primit vreun raspuns?

Va salut,

Cu scuzele de rigoare ca nu prea am mai fost activ prin 'zona', mentionez ca momentan avem dosarul in analiza - depus absolut toate documentele, facuti toti pasii, achitat toate taxele etc.
Raspuns inca nu am primit - sa fie doar vreo ~2 luni de cand dosarul e dat spre analiza asa ca presimt ca mai avem de asteptat macar vreo alte 2 luni.
Mentionez ca pana acum nu am avut ce reprosa CIC-ului sau sistemului EE (exceptand 'job market-ul' acela care nu avea nici un rost si care oricum a fost eliminat ca pas obligatoriu). Sa vedem de acum inainte cum si-n ce fel.

Mult succes tuturor care sunt in proces de sau au aplicat deja si-si asteapta raspunsul!

*mentionez ca la intrebari referitoare la WES s.a., nu voi raspunde deoarece nu am utilizat serviciile lor si oricum sunt nenumarate postari pe acest forum cu privire la acest subiect. De asemenea, se aplica la orice alta intrebare care a primit deja raspuns in acest topic (vezi -> 'proof of funds', pasi de urmat etc.). IELTS-ul are o postare foarte buna deja - link-ul este pus la inceputul topic-ului.
I was born in the U.S. of R.
aggarth
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 14 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea federala/engleza