• Publicitate

Emigrare Canada

Etapele emigrarii in provinciile engleze ale Canadei (aplicatii pe partea federala): variante de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Emigrare Canada

Mesajde canin » 27 Apr 2017, 08:12

Genny86 scrie:Va multumesc din suflet pentru ajutor. Dar mai am o intrebare, daca sunt singura (deci nu am familie, sot, copii) pot emigra? Am auzit ca in cazul meu poate sa dureze mult, ba chiar sa nu ma accepte. Este oare asa?

Nu are nicio legatura daca esti singura, maritata cu sau fara copil!

Daca vei analiza cu rabdare lista cu punctajul vei observa ca acesta se acorda diferit pentru o persoana singura (ai un anumit punctaj), pentru un cuplu alt punctaj etc.!

Nu exista intarzieri pentru cei singuri .... mai mari decat la cupluri! Eu nu am auzit de asa ceva! Nu te mai lua dupa zvonuri ...pune mana si simuleaza-ti punctajul si fa sa creasca cum spune Gator (testele de limba aduc puncte/nivelul atins confera puncte in mod diferentiat!)
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 27 Apr 2017, 11:55

Genny86 scrie:Va multumesc din suflet pentru ajutor. Dar mai am o intrebare, daca sunt singura (deci nu am familie, sot, copii) pot emigra? Am auzit ca in cazul meu poate sa dureze mult, ba chiar sa nu ma accepte. Este oare asa?

Dimpotriva e chiar mai usor,poate gasesti pe vreunul sa te mariti si sari peste rand.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde jean » 28 Apr 2017, 08:30

Sly scrie:

Dimpotriva e chiar mai usor,poate gasesti pe vreunul sa te mariti si sari peste rand.

Peste rand la emigrare, sau la maritis? :mrgreen:
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 109 ori
I s-a multumit: 154 ori

Mesajde Genny86 » 30 Apr 2017, 06:29

[GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES] usor de zis despre maritat :)))) mai usor deja sa emigrez singura [GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Trimis de pe al meu SM-G530H folosind Tapatalk
Genny86

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea federala/engleza