• Publicitate

Dosar penal in Canada

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Mesajde npr » 24 Sep 2013, 10:09

Chiar daca este o gaura la tribunal pe unde depui procedurile, asta nu inseamna ca un dosar de divort se "baga". Da-mi numele in private si verific eu daca exista.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 6 ori

Publicitate

Mesajde gunsnroses » 25 Sep 2013, 05:49

Npr, nu pot sa iti dau mesaj privat ca am sub 50 de postari. Cum procedam?
gunsnroses
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Re: Dosar penal in Canada

Mesajde gunsnroses » 02 Feb 2015, 06:29

Buna ziua. Voiam sa va intreb in legatura cu fosta sotie, pana la depunerea actelor de divort ne-am sicanat unul pe altu, eu din Romania, ea din Canda. Totul a inceput de la ea in urma cu aproape 2 ani, cand in urma unei decizi judecatoresti ea imi apela sora din Romania sau unii prieteni comuni de pe FB si le spunea tot felul de mizerii despre mine, m-a santajat ca daca nu vreau sa revin la ea imi va trimite la locul de munca decizia tribunalului din Quebec, ceea ce ulterior a si facut, ca sa ma umileasca.
Asadar a trimis un plic pe care am recunoscut scrisul ei cu actele traduse in roamanest a sentintei tribunalului prin care eu sunt declarat vinovat de agresiune (266b) si urmarile astea. Din aceatsa cauza eu sunt rau vazut si luat peste picior la locul meu de munca de catre colegi. In urmare si eu am trimis la locul ei de munca (lucra ca agent de securiatte la aeroport) ceea ce imi povestea ea despre munca ei, anumite secrete, colegii barfiti, niste poze cu ea cand facea web chat.
Doresc ca sa stiu ce se poate face in aceasta situatie. Adica daca ea mi-a facut reclamatie si pot avea probleme (sa fiu arestat pe baza unui mandat judecatoresc) in cazul in care parasesc tara si plec de expl. intr o excursie in UK, daca pot verifica undeva statutul meu juridic din Canada si daca pot sa ii fac reclamatie si eu la politie acolo pe baza santajului (am mailul ei) si a plicurilor trimise familiei mele si locului de munca.
Multumesc.
gunsnroses
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Re: Dosar penal in Canada

Mesajde tsunami » 02 Feb 2015, 11:09

nu asa se procedeaza cu o femeie, mai ales o femeie cu copii.
Nu-ti convine, pleci de buna voie!
O agresezi fizic, trimiti date secrete la servici, ea lucrand la securitatea aeroportului vrand sa-i faci rau..., stii ca femeia aia poate intra la puscarie pentru asa ceva si copiii sa-i ramana pe drumuri?
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente