• Publicitate

Dosar penal in Canada

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Mesajde Radu7777 » 13 Aug 2013, 19:50

ginutzaginutza scrie:N-am timp de citit stirile. Sunt ocupata cu cititul copy-paste-urilor tale, ca la cate dai............. Abia am ajuns la anul 2010. :lol:

naspa. iti recomand acest link http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_reading
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde bertro » 14 Aug 2013, 09:03

ginutzaginutza scrie:
Radu7777 scrie:
ginutzaginutza scrie:
npr scrie:Da-mi numele si pot verifica in sistem daca exista un dosar de divort.
Wow! Incalci legea! Sau n-ai auzit de dreptul la confidentialitata?! Atunci este de inteles.

ginutzo, ia zi, cum incalca npr dreptul la confidentialitate ? divorturile in Canada sunt publice
N-am timp de citit stirile.

Atunci, fara suparare: daca tot nu te-ai informat si nu stiai cum sta treaba, ce rost a avut sa poluezi aiurea topicul pe care omul asta cere niste sfaturi destul de importante pt el?
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde ginutzaginutza » 14 Aug 2013, 11:14

bertro scrie:
ginutzaginutza scrie:
Radu7777 scrie:
ginutzaginutza scrie:
npr scrie:Da-mi numele si pot verifica in sistem daca exista un dosar de divort.
Wow! Incalci legea! Sau n-ai auzit de dreptul la confidentialitata?! Atunci este de inteles.

ginutzo, ia zi, cum incalca npr dreptul la confidentialitate ? divorturile in Canada sunt publice
N-am timp de citit stirile.

Atunci, fara suparare: daca tot nu te-ai informat si nu stiai cum sta treaba, ce rost a avut sa poluezi aiurea topicul pe care omul asta cere niste sfaturi destul de importante pt el?

daca raspunzi la ce-am raspuns lui radu7777, tin sa precizez ca era sarcasm :D . In plus, ai trunchiat raspunsul meu :roll:
Pour le reste...... npr a priceput la ce ma refeream (sper :wink: )
ginutzaginutza
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 25 ori
I s-a multumit: 35 ori

Mesajde npr » 14 Aug 2013, 13:50

Nu, n-am priceput. Tot astept sa dai copy-paste la legea pe care cica o incalc. Daca zici ca asa zice legea, cred ca stii de unde sa o iei, nu?
Eu mentin ca nu exista.
Good luck, troll.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde gunsnroses » 22 Sep 2013, 09:01

Buna ziua, ma poate ajuta cineva tostusi sa afle daca tipa respectiva a bagat dosar de divort?
Eu am discutat cu un avocat in Romania si mi-a spus ca orice cumpar pe numele meu ( autoturism, casa) pot avea nesansa sa impart cu sotia din Canada.
Nici eu nu mai stiu ce sa cred.
Merci
gunsnroses
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde npr » 24 Sep 2013, 10:07

gunsnroses scrie:Buna ziua, ma poate ajuta cineva tostusi sa afle daca tipa respectiva a bagat dosar de divort?
Eu am discutat cu un avocat in Romania si mi-a spus ca orice cumpar pe numele meu ( autoturism, casa) pot avea nesansa sa impart cu sotia din Canada.
Nici eu nu mai stiu ce sa cred.
Merci

Avocatul din Romania abereaza la greu, nestiind sistemul in Quebec.
Regimul din Quebec se aplica, nu cel din Romania.
N-are dreptate.

Daca masina/casa nu au fost folosite de catre cuplu/familie, nu se impart.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente