• Publicitate

Intrebari examen de cetatenie

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Intrebari examen de cetatenie

Mesajde sistem » 18 Ian 2014, 19:42

salut
daca va mai amintiti de intrebarile de la examenul de cetatenie va rog sa mi le trimiteti daca binenteles daca nu va deranjeaza
mersi
sistem
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Nicu1976 » 22 Feb 2014, 13:15

buna,
noi numai ce am luat cetatenia si pot spune ca intrebarile au fost din carte si cele de pe net(tasteaza pe google intrebari examen cetatenie).te sfatuiesc sa iei in serios examenul pt ca este mai dificil ca acum catva ani in urma( daca ati aplicat in familie trebuie sa luati examenul amandoi daca nu ,trebuie sa asteptati, pana cand cel care nu l-a luat trebuie sa treaca un interviu cu un judecator, mai précis un interval de 1 an ).
bafta.
Nicu1976
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Intrebari

Mesajde sailor » 24 Feb 2014, 21:32

am citit cartea,am parcurs intrebarile de pe site

http://www.yourlibrary.ca/citizenship/i ... rovince=QC

am gresit doua intrebari si la interviu mi-au spus ca am raspuns corect la toate.....
singura dilema,ca dupa examen trebuie sa astpeti intre doua si sase luni?
stie cineva,sau aveti idee cam cat dureaza sa primesti invitatia pentru juramant?
sa traiti bine ... in CA
sailor
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 9 ori
I s-a multumit: 1 data

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente