• Publicitate

Partidul Miscarea Populara - Inscrieri

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Partidul Miscarea Populara - Inscrieri

Mesajde soundmaster » 06 Feb 2014, 05:40

Pentru cei care vor sa se inscrie in Partidul Miscarea Populara.
Strangem semnaturi pentru a promova votul prin corespondenta cat si recuperarea drepturilor pierdute!
Pentru mai multe informatii : [email protected]

Sau https://www.facebook.com/misc.popdiaspora.Canada

Multumesc
soundmaster
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: PMP - Inscrieri

Mesajde Aurelia Sirbu » 06 Feb 2014, 23:34

soundmaster scrie:Pentru cei care vor sa se inscrie in Partidul Miscarea Populara.
Strangem semnaturi pentru a promova votul prin corespondenta.
Multumesc

Pai de ce prin corespondenta? Mai bine va duceti sa-i ajutati acolo, cu prezenta, voi cei care "stringeti". Oamenii aia au nevoie de ajutor concret, real, nu de voturi la distanta.
Aurelia Sirbu
Moderator Studii si formare profesionala
Moderator Studii si formare profesionala

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Mesajde soundmaster » 07 Feb 2014, 04:08

Aurelia Sirbu scrie:
soundmaster scrie:Pentru cei care vor sa se inscrie in Partidul Miscarea Populara.
Multumesc

Pai de ce prin corespondenta? Mai bine va duceti sa-i ajutati acolo, cu prezenta, voi cei care "stringeti". Oamenii aia au nevoie de ajutor concret, real, nu de voturi la distanta.

Sunt foarte multi oameni care nu pot vota. In Montreal e usor insa in afara cat si in reatul CA, nu. Sectii de vot sunt doar in orasele mari.
soundmaster
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde soundmaster » 08 Feb 2014, 04:47

Aurelia Sirbu scrie:
Multumesc

Aurelia mai nou se incearca desfiintarea votului din diaspora. Limiteaza sectiile. S-a votat zilele trecute legea care te obliga sa faci cerere sa poti vota.

Eu incerc sa ma leg de ceva care poate ajuta. Acum daca este partid politic sau altceva, asta e. Vad ca in mentalitatea romanilor de aici nu s-a schimbat. Agresiunea verbala cand vine vorba de optiuni, etc, e neschimbata...

Pe langa asta, ieri mi s-a aprobat o lege care ar intra pe lista de "promisiuni" legat de recunoasterea mai usoara a studiilor in CA.
soundmaster
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde ciocanasu » 08 Feb 2014, 05:06

Multumesc

strangeti semnaturi pt. inscrierea in partid, sau pt.votul prin corespondenta? sau se merge la 2 in 1?

si cine sunteti cei cu initiativa? scuzatia observatiunea, da' tu vrei date personale in schimbul unui nickname ce suna a DJ?
ciocanasu
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 7 ori

Mesajde soundmaster » 08 Feb 2014, 05:23

ciocanasu scrie:
Multumesc

strangeti semnaturi pt. inscrierea in partid, sau pt.votul prin corespondenta? sau se merge la 2 in 1?

si cine sunteti cei cu initiativa? scuzatia observatiunea, da' tu vrei date personale in schimbul unui nickname ce suna a DJ?

Nimic nu se aproba fara voturi din Diaspora.
Id de aici a fost facut de mult. Este legat de unul din job-urile din Romania...

Dupa 90', 80% din voturi cat si legi cerute de cei din diaspora au fost aprobate prin inscriere in partide politice. Din pacate nimic nu se face si nu s-a facut fara asta...

Cereri se pot face la adresa : [email protected]

Ideea e de a castiga drepturi, pentru a le castiga din pacate este nevoie sa faci politica. Acum depinde de cum o faci...

Numai bine
soundmaster
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente