• Publicitate

Partidul Miscarea Populara - Inscrieri

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Re: PMP - Inscrieri

Mesajde ciocanasu » 08 Feb 2014, 05:39

soundmaster scrie:
ciocanasu scrie:
soundmaster scrie:Pentru cei care vor sa se inscrie in Partidul Miscarea Populara.
Strangem semnaturi pentru a promova votul prin corespondenta.
Multumesc

strangeti semnaturi pt. inscrierea in partid, sau pt.votul prin corespondenta? sau se merge la 2 in 1?

si cine sunteti cei cu initiativa? scuzatia observatiunea, da' tu vrei date personale in schimbul unui nickname ce suna a DJ?

Nimic nu se aproba fara voturi din Diaspora.
Id de aici a fost facut de mult. Este legat de unul din job-urile din Romania...

Dupa 90', 80% din voturi cat si legi cerute de cei din diaspora au fost aprobate prin inscriere in partide politice. Din pacate nimic nu se face si nu s-a facut fara asta...

Cereri se pot face la adresa : [email protected]

Ideea e de a castiga drepturi, pentru a le castiga din pacate este nevoie sa faci politica. Acum depinde de cum o faci...

la adresa asta de email se trimit cereri pt. ce? parca ziceai ca strangi semnaturi? sau cereri? sau semnaturi?
...si revin cu intrebarea: tu chiar vrei sa-ti trimita lumea date personale la o adresa de email care ' intre noi fie vorba poate fi a unuia din somalia care e pus pe scam-areala si fish-areala.
p.s. Cum se face ca nici un ales dintre cei ce reprezinta diaspora (sau ar trebui s-o reprezinte) nu a aparut pe forum sa puna problema ( cel putin aia cu votul) ?!
ciocanasu
Imi place aici si raman...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 7 ori

Publicitate

Mesajde soundmaster » 08 Feb 2014, 05:48

ciocanasu scrie:la adresa asta de email se trimit cereri pt. ce? parca ziceai ca strangi semnaturi? sau cereri? sau semnaturi?
...si revin cu intrebarea: tu chiar vrei sa-ti trimita lumea date personale la o adresa de email care ' intre noi fie vorba poate fi a unuia din somalia care e pus pe scam-areala si fish-areala.
p.s. Cum se face ca nici un ales dintre cei ce reprezinta diaspora (sau ar trebui s-o reprezinte) nu a aparut pe forum sa puna problema ( cel putin aia cu votul) ?!

Legat de date personale, etc. ai dreptate... Revin pe privat...
soundmaster
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde ciocanasu » 08 Feb 2014, 06:12

soundmaster scrie:Legat de date personale, etc. ai dreptate... Revin pe privat...

tnx, dar nu te deranja...momentan nu sunt dispus nici sa ader la vreun partid, nici sa dau vreo semnatura ,nici sa fac vreo cerere.

revin totusi cu intrebarea: cum se face ca nici un "oficial"(care are si curaj sa-si prezinte identitatea) nu are nici o initiativa similara cu a ta? sunt sigur ca exista alesi ce ar trebui sa reprezinte diaspora si care ar trebui sa se implice in asta, nu?!
de ce trebuie sa intervii tu in privat, cand ar trebui sa fie o initiativa transparenta din partea celor ce reprezinta amintita formatiune?

de ce va este frica sa va prezentati , cei ce aveti aceasta initiativa?
ciocanasu

Mesajde soundmaster » 08 Feb 2014, 06:20

ciocanasu scrie:
soundmaster scrie:Tocmai din cauza unora ca Emil prefer sa cb pe privat...
Legat de date personale, etc. ai dreptate... Revin pe privat...

tnx, dar nu te deranja...momentan nu sunt dispus nici sa ader la vreun partid, nici sa dau vreo semnatura ,nici sa fac vreo cerere.

revin totusi cu intrebarea: cum se face ca nici un "oficial"(care are si curaj sa-si prezinte identitatea) nu are nici o initiativa similara cu a ta? sunt sigur ca exista alesi ce ar trebui sa reprezinte diaspora si care ar trebui sa se implice in asta, nu?!
de ce trebuie sa intervii tu in privat, cand ar trebui sa fie o initiativa transparenta din partea celor ce reprezinta amintita formatiune?

de ce va este frica sa va prezentati , cei ce aveti aceasta initiativa?

Verifica la : [email protected] , adresa de mail de mai sus. Ai sa te convingi.
Oficial se gasespe pe site-ul pmp diaspora.
Am inteles ca nu vrei sa dai semnatura, nu te obliga nimeni. Dar cum spuneai de spam, etc...

Ideea mea este sa ajut romanii, nimic mai mult.

Gabriel
soundmaster
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde ciocanasu » 08 Feb 2014, 07:35

inca nu m-ai lamurit....daca scopul vostru este sa ajutati romanii din diaspora, de ce va este frica sa spuneti cine sunteti? daca scopul vostru este nobil, interlocutorii de pe forum te vor simpatiza,iar cei de va contrazic si-o fura imediat(vezi Emil-macar are un prenume)... :lol:

mai am o nedumerire si cu asta, cam gata cel putin pe azi, ca mai sunt si altele de facut...cum se face, ca numai atunci cand vine vorba de voturi apareti prin preajma sa"ajutati"(nu e vb. numai de tine)?
si acum mai am o intrebare personala, pt.tine : cum poti sa ajuti, daca zici ca nici macar tie nu-ti place ce faci? si daca tot nu-ti place , de ce indemni si pe altii sa o faca( asta legat de aspectul ca daca esti de acord cu cauza, trebuie musai sa dai cu "like" si la adeziunea de partid?

cum sa va sustina si altii daca nici macar voi nu sunteti macar mandri de ceea ce faceti ?!

O zi buna
ciocanasu

Mesajde Aurelia Sirbu » 08 Feb 2014, 13:50

soundmaster scrie:Pe langa asta, ieri mi s-a aprobat o lege care ar intra pe lista de "promisiuni" legat de recunoasterea mai usoara a studiilor in CA.

Am o nelamurire: era legea propusa de tine sau s-a dat o lege numai pentru tine? Care lege? Da si tu un numar, ceva, un link, un text... Si cine, unde a aprobat-o?
Aurelia Sirbu
Moderator Studii si formare profesionala
Moderator Studii si formare profesionala

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente