• Publicitate

Furt pe fata sau ce (SAAQ)?

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Mesajde cloverfield » 15 Feb 2014, 19:03

picoca scrie:voi aveti un fix cu motocicletele astea. cred ca e o placere sa stai cu costumul ala blindat, cu bocancii de schiuri si cu casca la 40 de grade.

Unii mai au si alte pasiuni in afara de traditionalul gratar de duminica si mersul la biserica. Cu echipament textil si ventilat in afara orasului este chiar ok de mers, combinezonul il folosesc doar la trackdays (te coci instantaneu cand te opresti, dar la viteze mari este racoare). In oras merg destul de rar (am biroul la 5 minute pe jos de unde locuiesc).

picoca scrie:Nu zic cu rautate, fac o juma de ora pe 13 km in fiecare zi, cand am noroc si nu sunt accidente si de multe ori ma gandesc ca ar fi mai avantajoasa o bicicleta. O masina in ziua de azi consuma 7 la suta.

Hai sa fim seriosi..ce masini gasesti in America de Nord care consuma 7% combinat .. in afara de Civic, Prius si cele mici (gen Yaris, Versa, etc)? :lol: . Oricum tu esti caz fericit..stai doar o ora pe zi in trafic..media probabil este de peste 2 ore pentru cei care stau stau in afara orasului.

picoca scrie:V-am dat un subiect destul de interesant. Emit aviz de plata pe o hartie speciala, cu serie , care are un regim special. Pe urma mai cer niste bani, indreptatit, pe baza unor scrisori ordinare, greu de urmarit.
Pentru banii care intra nu mai emit chitante sau alte dovezi. In calculatoare evidenta platit sau neplatit sa face cu o bifa sau un click.

E un scenariu posibil sau nu?

Este un scenariu posibil, dar foarte improbabil.
my name is famous, but my face is unknown
cloverfield
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 8 ori

Publicitate

Mesajde capsunar » 15 Feb 2014, 19:36

picoca scrie: Emit aviz de plata pe o hartie speciala, cu serie , care are un regim special. Pe urma mai cer niste bani, indreptatit, pe baza unor scrisori ordinare, greu de urmarit.
Pentru banii care intra nu mai emit chitante sau alte dovezi. In calculatoare evidenta platit sau neplatit sa face cu o bifa sau un click.

E un scenariu posibil sau nu?

Hartiile nu au nici o treaba. Conteaza ce se declara in contabilitate.
Sa vezi cum e cand faci o factura cuiva pe o suma si primesti mai multzi bani. ..
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 409 ori

Furt pe fata (SAAQ)

Mesajde florindaniell » 16 Feb 2014, 09:05

salutare;
platim fiecare o taxa de 20$ inclusa in factura de placa pentru "transport persoane"
asta e pt taxi sau daca transporti zilnic persoanela munca;e un abuz;
nu mai stiu cum sa ne fure;
cel care a deschis topicul are dreptate;
Sa fitzi iubitzi oriunde v-ati afla!
florindaniell
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente