• Publicitate

URGENT , va rog mult: Procura de trimis

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Mesajde capsunar » 09 Apr 2014, 09:09

picoca scrie:Poate trebuia sa oferi mai mult decat vinul.
Procura e 80$ si trimisul intre 100$ si 200$.

Am facut si eu una recent la consulat si am primit formularul completat de mine cu un pix prost care fusese copiat la xerox. Singura chestie era stampila si ceva numar de pe spate. Acum nu sunt sigur , dar am inteles ca numarul ala e unic si exista niste baze de date unice si unitare, ceva de genul ca orice notar de exemplu poate sa consulte procura in baza numarului de acolo. Deci sunt scanate si transmise intr-un fel de retea.
POate visez prea mult. Procura mea am trimis-o cu 50$, nu era urgent, si abia in cursul saptamanii asteia o sa vad daca valoreaza ceva.

BTW, pt $10 in plus itzi face 2. (si o copie) .
M-am dus cu procura pe stick.. si mi-au printat-o ei la consulat. (Downtown Vancouver)
Eu le-am trimis separat cu posta, nu mai stiu daca recomandat sau nu da ceva gen 10.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Publicitate

Anterior

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente