• Publicitate

Contestare amenda, caz practic

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Re: Contestare amenda, caz practic

Mesajde picoca » 15 Noi 2016, 13:06

Salut,
Deci la radar aia nu prezinta nici o dovada ? macar o poza ceva, e doar cuvantul politistului ? Nasol, eu am observat ca de fiecare data astia vad viteze care se termina cu 2 sau 3 si niciodata cu 8 sau 9, tocmai bine ca sa te bage in categoria urmatoare. Sa vad ce o mai fi ca-s programat la anul prin primavara, ceea ce aici inseamna repede ca am inteles ca dureaza cam doi ani.
picoca
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 8 ori

Publicitate

Re: Contestare amenda, caz practic

Mesajde capsunar » 15 Noi 2016, 16:53

picoca scrie:Salut,
Deci la radar aia nu prezinta nici o dovada ? macar o poza ceva, e doar cuvantul politistului ? Nasol, eu am observat ca de fiecare data astia vad viteze care se termina cu 2 sau 3 si niciodata cu 8 sau 9, tocmai bine ca sa te bage in categoria urmatoare. Sa vad ce o mai fi ca-s programat la anul prin primavara, ceea ce aici inseamna repede ca am inteles ca dureaza cam doi ani.

Cred ca depinde de provincie. In BC cica poate sa prezinte o hartie prin care e atestat ca poate sa spuna din ochi viteza, chestie patita de un coleg, a ramas ala stupefiat. !!!
De asemeni procesul de nogociere, a fost si asta modificat in BC acum e mult mai simplu, da al dreaq simplul asta e pt ei adica sansele sa scapi au scazut enorm, toti colegii care au pierdut vremea cu ei nu au luat mai nimic reducere.
La ultima amenda nici nu mi-am pus problema sa ma duc, eu castig pe ora net peste cat as fi pierdut timpul cu ei, de multe ori pe asta si mizeaza.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente