• Publicitate

intrebare:procura din Canada pentru vanzare in Romania

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

intrebare:procura din Canada pentru vanzare in Romania

Mesajde Amelie » 23 Mar 2015, 07:12

Salut,

As avea nevoie de o informatie. E posibil sa vand pamantul pe ca il detin pe numele meu in Romania daca trimit o procura din Canada prin care imputernicesc pe cineva din familie sa vanda in numele meu?
Stie cineva?
Va multumesc mult!
Amelie
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 7 ori
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: intrebare:procura din Canada pentru vanzare in Romania

Mesajde capsunar » 23 Mar 2015, 22:14

Amelie scrie:Salut,

As avea nevoie de o informatie. E posibil sa vand pamantul pe ca il detin pe numele meu in Romania daca trimit o procura din Canada prin care imputernicesc pe cineva din familie sa vanda in numele meu?
Stie cineva?
Va multumesc mult!

Da, am facut exact treaba asta. Am facut procura la consulat si am trims-o prin posta. mai precis am platit 2 exemplare si am trimis unul prin posta normala si unul prin prioriprost cu semnatura de primre si tracking #. Evident prioriprostul a ajuns cu 2 sapamani dupa.
Nu mai stiu ce acte mi-au trebuit ca m-am dus cu procura gata scrisa si aveam tot ce trebuie, cred insa ca am avut doar o copie simpla dupa actul de proprietate.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Re: intrebare:procura din Canada pentru vanzare in Romania

Mesajde flower2062 » 24 Mar 2015, 09:00

Informatii de pe site-ul Consulatului Roman din Montreal:
http://Montreal.mae.ro/node/470
flower2062
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 1 data

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente