• Publicitate

refuz viza turistica parinte din ro !

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

refuz viza turistica parinte din ro !

Mesajde SteaDeMare » 26 Aug 2015, 08:24

Salut,

Am cerut o viza turistica pentru a veni mama in vizita la noi in Montreal, din diverse motive ,ne a fost refuzata cererea !

Dupa cateva schimburi de mesaje cu ambasada Ca in rom.aproape ca ne au lamurit.

Exista posibilitatea sa ne "judece " la gramada ? Sa fim lusi toti in aceiasi oala!?

Cunsoc cateva cazuri de persoane care au ramas in Canada, peste termenul fixat pentru intoarcere, desigur cerand orelungure de viza, platind taxele aferente, facandu si asigurati medicale exorbitant de scumpe.

Sa fu avut eu ghinion cu caru ? Sau mai exista si alte persoane in "oala cu mine "?

De un caz ,stiu, in care cineva tot a cerut viza pentru mama sa, in cele din urma persoana din ro a decedat, nemaiajung sa si vada fecioru in Canada, trist dar adevarat.

Ne simtim mai rau ca la inchisoarr ! Doar avand un regin liner de detentie...cu posibilitatea sa plecam..dar fara a orimi oaspeti ! Ce porcarie mai e si asta ?!

* bani in banca dovediti cu acte , extras de cont din ambele tari
* proprietati imobiliare in ro

Chiar nu I am inteles ! SI RASPUNS FLNEGATIV FARA DREPT DE CONTESTATIE !!! Doar sfatul de a "incerca din mou ", de parca as juca la lotto , cu ambasada !!!

Rusine celor din ambasada Canadei la Bucuresti ! RUSINE !

P.S. Nevasta mi-a nascut duminica, urmatoarea saptamana joi a murit tata, evident a nu am avut cum pleca spre Ro...dupa ce ca suntem la dracu n praznic de ro....nu-i aproba nici macar o viza turistica la bunica, sa vina sa si vada nepoata !!!
Oameni fara inima !!! RUSINE SA LE FIE !!!

P.P.S. ganditi va bine unde emigrati ! Canada...NU MAI E CE A FOST ! Nu se mai merita efortul !!!
Caut job uri cash / 9 -17 / Montreal
15$ ora / minim 3 ore / 514 5033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 62 ori

Publicitate

Re: refuz viza turistica parinte din ro !

Mesajde SteaDeMare » 28 Aug 2015, 08:45

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... financiers

Asta ne au servit cei de la ambasada...it's all about the money !
Caut job uri cash / 9 -17 / Montreal
15$ ora / minim 3 ore / 514 5033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 62 ori

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente