• Publicitate

Avatar35 versus steademare (sau ,de ce nu are ursu coada ?)

Necunoasterea legilor nu este o scuza - integrarea si succesul se bazeaza pe intelegerea modului de functionare a sistemului juridic canadian
Răspunde

Re: Avatar35 versus steademare (sau ,de ce nu are ursu coada

Mesajde Gator » 06 Feb 2016, 10:45

SteaDeMare scrie:
1) cu ce am gresit atat de rau, incat sa mi se intample asa ceva ( de la alt roman, coleg, chiar din acelasi oras din ro )

???

2) chiar are dreptul Avatar35 sa foloseasca calculatorul de la job, resursele institutiei in care lucreaza , in interese personale ?!

Nu. Poate fi concediat pt asta.

3 ) are dreptul Avatar35 sa l santajeze pe seful meu , facandu l sa ma concedieze ?!

Santajul e infractiune.

4) am drept sa merg la politie ? Sunt mesajele de pe net si de pe tel lu sefu suficiente ca probe intr un eventual proces de hartuire ?!

Sunt.

5 ) mai exista comunitate romaneasca in Canada ?! Asta sa I fie adevarata fată ?!

Exista. Are multe fete.

6) cat ma poate afecta un eventual proces cu Avatar35, in procesul meu de obtinere a cetateniei ?!

Nu, nu ai cazier. Recomandari iei de la altii.

7) este un supervisor de la security atat de puternic ?!

Nu cred ca are putere sa faca ce zice.

8) acum dupa mesajul trimis sefului meu de catre Avatar35, pot sa ma adresez si eu superiorului in grad de la ei de la Garda ?!

Trebuie sa fie o procedura de a reclama.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Publicitate

Mesajde SteaDeMare » 07 Feb 2016, 13:43

Salutare,

Intradevar nu are voie nimeni sa foloseasca de la job, mai nimic in interes personal..dar sunt si exceptii ,cazuri particulare , diverse persoane facand training / exersand capacitatile de cautare/informare a vietii private din sfera de prieteni on line sau reali...

Si nu, nu as vrea sa fie concediat ,nici Avatat35, care are intretinut 3 copii, si nici alta persoana , fiecare gresim, fiecare ne credem mai presus de ceilalti, vreau doar sa l gasesc, sa vorbim face to face, sa mi spuma direct ce vrea si care-s problemele lui cu privire directa la persoana mea, sa si ceara scuze de la seful meu, pentru nervii facuti, si apoi fiecare cu viata lui...

Comunitatea romaneasca, cel putin din cate am cu oscut-o eu personal, are coloana vertebrala...dar ca orice padure...mai are si uscaturi...

Sa fiti iubiti,

P.S. Iarta-l Doamne ca Nu stie ce face !!!
Caut job uri cash / 9 -17 / Montreal
15$ ora / minim 3 ore / 514 5033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 66 ori
I s-a multumit: 63 ori

Mesajde SteaDeMare » 04 Mar 2016, 10:07

Am revenit, avand langa "noi "in forum si pe colegul "A35",pe care l asteptam aici sa ne relateze cu exactitate, unde si cu ce l-am jignit, de a hotarat ca ma poate concedia de la job,desi nu lucrez pentru El.

Si mai ales lumea e invitata la vot, amndoi nu mai are sens sa explic de ce nu mai putem convetui in aceiasi oala...
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde floribadoiu » 04 Mar 2016, 18:36

SteaDeMare scrie:Am revenit, avand langa "noi "in forum si pe colegul "A35",pe care l asteptam aici sa ne relateze cu exactitate, unde si cu ce l-am jignit, de a hotarat ca ma poate concedia de la job,desi nu lucrez pentru El.

Si mai ales lumea e invitata la vot, amndoi nu mai are sens sa explic de ce nu mai putem convetui in aceiasi oala...

Stelutza de mare, trebuie ca stii de existenta optiunii "Ignore" ca sa nu te mai simti in aceeasi oala cu cineva pe care nu il (mai) agreezi. Asa se procedeaza in mediul online.
Lumea nu o sa voteze ca e satula de votat in general si apoi, tinand cont de scopul forumului, nu o intereseaza.

Ai alte posibilitati sa afli raspuns la intrebarile care te framanta.
floribadoiu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 61 ori
I s-a multumit: 34 ori

Mesajde SteaDeMare » 07 Mar 2016, 21:24

Mda,care era scopul forumului ?! Ca unii se pare ca nu l inteleg..si pun diverse intrebari si cauta anumite raspunsuri..certuri sau diverse alte ,substraturi...de parca n am fi satui de comunism /securitate /militie si informatori !

Ce sa zic, am incercat faza cu "ignore",se pare ca n a mers, "omu " se pare ca insista...in prostia lui !

Astept interventia "divina" din partea administratorilor forumului. .
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde Thrac92 » 07 Mar 2016, 22:31

Tovarasi, lasati-va de copilarii.
E lucruri mult mai bune in viata de facut decat astea.
Sa auzim de bine.
Thrac92
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 14 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Rubrica juridica - Constestarea amenzilor, divorturi, testamente