• Publicitate

Hotarare judecatoreasca definitiva - acord celalalt parinte?

Multi parinti si viitori parinti aleg sa vina in Canada pentru viitorul copiilor. In aceasta rubrica discutam despre nasterea lor, gradinite, scoli, sistemul medical pediatric din Canada, alegerea scolilor, activitati extrascolare si in general despre tot ce e legat de cresterea lor.

Moderator: sorro

Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri la grădiniță în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre copii în Canada și creșterea lor).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri la grădinită (care pot fi publicate gratuit, în folosul comunității) folosiți rubrica locală din zona unde se află grădinița cu locuri libere sau unde locuiți și căutați.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Hotarare judecatoreasca definitiva - acord celalalt pari

Mesajde Sly » 12 Apr 2016, 17:53

Se pare ca Romania a ajuns carpa de sters pe jos a puterilor imperialiste.Isi extradeaza cetatenii. :x
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde Aurelia Sirbu » 12 Apr 2016, 21:24

Sly scrie:Se pare ca Romania a ajuns carpa de sters pe jos a puterilor imperialiste.Isi extradeaza cetatenii. :x

Exista un acord de reciprocitate intre România si mai multe tari, in materie de extradare.

Nu vad ce e in neregula, doamna Nedelcu a comis o ilegalitate pentru care se va prezenta in fata unui judecator. Care e problema???
Bafta
Aurelia Sirbu
Moderator Studii si formare profesionala

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Mesajde DonTavo » 13 Apr 2016, 01:52

Aurelia Sirbu scrie:
Sly scrie:Se pare ca Romania a ajuns carpa de sters pe jos a puterilor imperialiste.Isi extradeaza cetatenii. :x

Exista un acord de reciprocitate intre România si mai multe tari, in materie de extradare.

Nu vad ce e in neregula, doamna Nedelcu a comis o ilegalitate pentru care se va prezenta in fata unui judecator. Care e problema???

Si inca ceva .... Nu se spune in articol, dar probabil doamna are si dubla cetatenie. Si, sincer nu cred ca lucrurile stau chiar asa cum sustine doamna in cauza. Nu cred ca daca sotul abuza copii, situatia ar fi fost tolerata.
Inca un articol din "tomberonul internetului' . Inca ceva, in articol se comunica faptul ca "fost sesizați de autoritățile judiciare din Canada pentru extrădarea unei femei" iar stimabilul nostru membru concluzioneaza ca Romania a ajuns carpa de sters a puterilor imperialiste si isi extradeaza cetatenii :lol: . In caz ca nu stiai iti spun eu: Romania A FOST INTOTDEANUA CARPA DE STERS A PUTERILOR IMPERIALISTE si asta datorita caracterului slugarnic al conducatorilor si al mentalitatii acestui neam... Nu generalizez, nu va simtiti jigniti dar retineti ce zice romanul - intelepciune populara- : "frate, frate, branza e pe bani", fa-te frate cu dracul pana treci puntea" si "capul plecat sabia nu-l taie" - un neam de rahat, cu o mentalitate de rahat care este tratat ca atare. Acesta este tristul adevar cu care se confrunta toti cei care incearca sa fie diferiti si au handicapul de a fii nevoiti sa schimbe etichete puse din cauza inaintasilor.
:( scuzati micul off topic dar nu m-am putut abtine :oops:
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde Sly » 13 Apr 2016, 04:44

[quote="Aurelia Sirbu"}

Nu vad ce e in neregula, doamna Nedelcu a comis o ilegalitate pentru care se va prezenta in fata unui judecator. Care e problema???[/quote]
Problema este ca un stat nu ar trebui sa-si extradeze proprii cetateni.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Aurelia Sirbu » 13 Apr 2016, 04:57

Sly scrie:[quote="Aurelia Sirbu"}

Problema este ca un stat nu ar trebui sa-si extradeze proprii cetateni.[/quote]
Indiferent de ce fac?
Bafta
Aurelia Sirbu

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Mesajde Sly » 13 Apr 2016, 05:01

Aurelia Sirbu scrie:
Indiferent de ce fac?

Indiferent.
Nu am spus ca nu trebuie sa-i judece si sa-i condamne daca este cazul,am spus sa-i extradeze.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Copiii si familia