• Publicitate

Hainute pentru botez si altele

Multi parinti si viitori parinti aleg sa vina in Canada pentru viitorul copiilor. In aceasta rubrica discutam despre nasterea lor, gradinite, scoli, sistemul medical pediatric din Canada, alegerea scolilor, activitati extrascolare si in general despre tot ce e legat de cresterea lor.

Moderator: sorro

Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri la grădiniță în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre copii în Canada și creșterea lor).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri la grădinită (care pot fi publicate gratuit, în folosul comunității) folosiți rubrica locală din zona unde se află grădinița cu locuri libere sau unde locuiți și căutați.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde marea_neagra » 16 Iul 2012, 17:52

Ma intereseaza daca stiti de unde se pot procura cele necesare pentru un botez si hainutele acelea frumoase si deosebite pentru copil.
Orice informatie sau sfat referitor la cele ce trebuiesc facute sunt bine primite.
marea_neagra
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde irina_P » 17 Iul 2012, 21:17

irina_P
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde marea_neagra » 18 Iul 2012, 05:34

irina_P scrie:http://wbtreasures.com/faq

Multumesc Irina.

E greseala mea ca nu am specificat ca sunt in Toronto.
Nu a botezat nimeni in Toronto, sau nu stie nimeni unde sunt magazine de unde poti cumpara accesoriile pentru botez pentru un bebe?
marea_neagra
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Hainute pentru botez si altele

Mesajde bibi2adi » 18 Iul 2012, 11:19

marea_neagra scrie:
irina_P scrie:http://wbtreasures.com/faq

Multumesc Irina.

E greseala mea ca nu am specificat ca sunt in Toronto.
Nu a botezat nimeni in Toronto, sau nu stie nimeni unde sunt magazine de unde poti cumpara accesoriile pentru botez pentru un bebe?

Noi am botezat in Montreal si pot sa spun ca am avut o experienta neplacuta cu lumanarea de botez! Am luat-o de la un magazin romanesc si, desi am insistat ca vrem ca produsul sa fie de calitate, primind asigurarile de rigoare, am fost foooaaarte dezamagiti! (A trebuit sa refacem aranjamentul floral)
Data viitoare o sa procedez astfel, si asta este sfatul meu : iau lumanarea de la romani (nu stiu in Toronto, dar p'aci n'am gasit altundeva) si ma duc pentru aranjament la o florarie canadiana! Iesi si mai ieftin, garantat!
Cat despre hainute sunt sigur ca gasesti la magazinele specializate in articole pentru copii, gen The Children's Place! N-ai decat sa mergi intr-o plazza! Uite :
http://maps.google.ca/maps?hl=en&bav=on ... =0CK4BEMgT
Sa va traiasca bebelusul/a!
bibi2adi
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde irina_P » 18 Iul 2012, 11:26

Mie hainele de botez pt bebelusi mi se par groaznice (parere pur personala)..niste omuleti imbracati in chestii total nepotrivite (serios daca vad rostul, dar fiecare face cum crede)
Ideea lui BIBI2ADI referitoare la lumanare mi se pare excelenta.
irina_P

I s-a multumit: 1 data

Re: Hainute pentru botez si altele

Mesajde marea_neagra » 18 Iul 2012, 19:40

Multumesc Bibi in numele parintilor. Inca nu a venit bebe, dar va apare curand.
Eu ma gandeam la hainutele frumos brodate cu care il imbraci pe bebe dupa ce ii face nenea popa baita. In Romania stiu ca sunt lucrusoare tare frumoase pentru botez si sper sa gasesc si aici in Toronto. Ce am vazut pana acum sunt pentru bebici mai marisori, cam la peste 1 an.
marea_neagra
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - Copiii si familia