• Publicitate

Hainute pentru botez si altele

Multi parinti si viitori parinti aleg sa vina in Canada pentru viitorul copiilor. In aceasta rubrica discutam despre nasterea lor, gradinite, scoli, sistemul medical pediatric din Canada, alegerea scolilor, activitati extrascolare si in general despre tot ce e legat de cresterea lor.

Moderator: sorro

Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri la grădiniță în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre copii în Canada și creșterea lor).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri la grădinită (care pot fi publicate gratuit, în folosul comunității) folosiți rubrica locală din zona unde se află grădinița cu locuri libere sau unde locuiți și căutați.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde ADI04 » 28 Iul 2012, 12:55

Bebele e fetita sau baietel? Noi am botezat baietelul in Mai si am luat costumasul de la Sears (peste tot sunt cam aceleasi modele). Lumanarica am luat-o de la o biserica poloneza de pe QEW, dar trebuie sa o impodobesti tu, e simpla, dar faina. acolo gasesti si butusei si sosetele dragute. Pentru costumasul in care sa il duci la biserica a fost mai greu de gasit. Pana la urma, am fost in Dixie Mall si am luat hainute de la MEXX Oulet. Lumanarica am impodobit-o cu o funditza bleu luata de la Marks. Daca mai aveti intrebari ....
ADI04
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Ashavoda » 20 Aug 2012, 17:12

ADI04 scrie:Bebele e fetita sau baietel? Noi am botezat baietelul in Mai si am luat costumasul de la Sears (peste tot sunt cam aceleasi modele). Lumanarica am luat-o de la o biserica poloneza de pe QEW, dar trebuie sa o impodobesti tu, e simpla, dar faina. acolo gasesti si butusei si sosetele dragute. Pentru costumasul in care sa il duci la biserica a fost mai greu de gasit. Pana la urma, am fost in Dixie Mall si am luat hainute de la MEXX Oulet. Lumanarica am impodobit-o cu o funditza bleu luata de la Marks. Daca mai aveti intrebari ....

As avea eu o intrebare... Noua preotul ne-a spus, ca printre altele trebuie sa avem si o panglica, din bumbac... De unde pot sa o cumpar?
Multumesc
Ashavoda
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde ADI04 » 21 Aug 2012, 07:29

De la Walmart.
ADI04
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Hainute pentru botez si altele

Mesajde ioanastan » 10 Mar 2017, 09:05

Eu v-as propune costume de botez cu motive traditionale , pe care le gasiti aici http://www.costumebotez.ro
ioanastan

Anterior

Înapoi la Canada - Copiii si familia