• Publicitate

Sunt insarcinata...am nevoie de sfaturi...

Multi parinti si viitori parinti aleg sa vina in Canada pentru viitorul copiilor. In aceasta rubrica discutam despre nasterea lor, gradinite, scoli, sistemul medical pediatric din Canada, alegerea scolilor, activitati extrascolare si in general despre tot ce e legat de cresterea lor.

Moderator: sorro

Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri la grădiniță în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre copii în Canada și creșterea lor).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri la grădinită (care pot fi publicate gratuit, în folosul comunității) folosiți rubrica locală din zona unde se află grădinița cu locuri libere sau unde locuiți și căutați.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Sunt insarcinata...am nevoie de sfaturi...

Mesajde HannyC » 20 Oct 2014, 11:57

Buna fetelor,

Sunt noua pe acest forum, eu si sotul meu ne-am depus dosarul pentru Emigrare in Partea Federala si deocamdata totul pare sa mearga bine. Ne gandim de ceva vreme sa facem un copil si nu suntem siguri daca sa mai asteptam pana ajungem in Canada. Asa ca....

Din exeperienta voastra, unde e mai bine sa nasti un copil, in Ro sau Canada?
Daca il nasti in Romania, dupa cat timp ar fi ideal sa te muti cu el in Canada?
Daca il nasti in Canada, care sunt beneficiile financiare/ dezavantajele?

Multumesc si astept raspunsul vostru!
HannyC

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Sunt insarcinata...am nevoie de sfaturi...

Mesajde dromihete » 21 Oct 2014, 23:21

in titlu zici ca esti insarcinata, in mesaj zici ca te gandesti sa ai un copil, ce doresti, care e realitatea?
Sa multumesti pe toata lumea e imposibil, sa-i enervezi pe toti e floare la ureche.
dromihete
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 184 ori
I s-a multumit: 47 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Copiii si familia