• Publicitate

Informatii zbor &bagaje copii

Multi parinti si viitori parinti aleg sa vina in Canada pentru viitorul copiilor. In aceasta rubrica discutam despre nasterea lor, gradinite, scoli, sistemul medical pediatric din Canada, alegerea scolilor, activitati extrascolare si in general despre tot ce e legat de cresterea lor.

Moderator: sorro

Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri la grădiniță în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre copii în Canada și creșterea lor).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri la grădinită (care pot fi publicate gratuit, în folosul comunității) folosiți rubrica locală din zona unde se află grădinița cu locuri libere sau unde locuiți și căutați.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Informatii zbor &bagaje copii

Mesajde ioan.velescu » 04 Feb 2014, 02:53

Buna
Am nevoie de cateva informatii despre zbor :).Calatorim cu un bebe de 1 an si 2 luni, ne-am gandit sa-i luam loc, e ok asa?
Apoi ma intreb daca se accepta sa luam cu noi carucior sport,stroller, ca bagaj de mana.Pe site-ul BA am vazut ca ar fi ok..insa sa nu fi inteles eu gresit :D.
DCS-20.12.2010
Interviu martie 2013
CSQ 22 iulie 2013
D2 09.09.2013
AM 25.11.2013
IV 21.01.2014
ioan.velescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Informatii zbor &bagaje copii

Mesajde Aurelia Sirbu » 04 Feb 2014, 08:44

ioan.velescu scrie:Buna
Am nevoie de cateva informatii despre zbor :).Calatorim cu un bebe de 1 an si 2 luni, ne-am gandit sa-i luam loc, e ok asa?
Apoi ma intreb daca se accepta sa luam cu noi carucior sport,stroller, ca bagaj de mana.Pe site-ul BA am vazut ca ar fi ok..insa sa nu fi inteles eu gresit :D.

E ok sa-i luati loc. Da, se permite caruciorul ca bagaj de mina. Atentie cu biberonul, cititi bine reglementarile pentru lichide. Bine, in general le pune pe mame sa guste din biberon, dar englezii sint mai suciti - eu mi-am promis ca nu mai merg cu ei niciodata... KLM e mult mai ok, dar na, inteleg ca-i vorba de preturi...
Aurelia Sirbu
Moderator Studii si formare profesionala

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Mesajde ioan.velescu » 04 Feb 2014, 10:23

Aurelia Sirbu scrie:
ioan.velescu scrie:Buna

E ok sa-i luati loc. Da, se permite caruciorul ca bagaj de mina. Atentie cu biberonul, cititi bine reglementarile pentru lichide. Bine, in general le pune pe mame sa guste din biberon, dar englezii sint mai suciti - eu mi-am promis ca nu mai merg cu ei niciodata... KLM e mult mai ok, dar na, inteleg ca-i vorba de preturi...

Multumesc mult Aurelia!
E primul zbor spre Montreal,am luat bilete prin Oim, care au parteneriat cu BA,tocmai datorita pretului si a posibilitatii de a lua mai multe bagaje, desi nu cred sa am ce pune in atatea valize :D .
DCS-20.12.2010
Interviu martie 2013
CSQ 22 iulie 2013
D2 09.09.2013
AM 25.11.2013
IV 21.01.2014
ioan.velescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Aurelia Sirbu » 04 Feb 2014, 10:37

ioan.velescu scrie:Multumesc mult Aurelia!
E primul zbor spre Montreal,am luat bilete prin Oim, care au parteneriat cu BA,tocmai datorita pretului si a posibilitatii de a lua mai multe bagaje, desi nu cred sa am ce pune in atatea valize :D .

Pentru prea putin!

Ma gindeam eu ca e cu OIM...
Unde aterizati?
Bafta si zbor lin.
Aurelia Sirbu

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Mesajde ioan.velescu » 04 Feb 2014, 10:55

Aurelia Sirbu scrie:
ioan.velescu scrie:Multumesc mult Aurelia!

Pentru prea putin!

Ma gindeam eu ca e cu OIM...
Unde aterizati?
Bafta si zbor lin.

In Montreal, ne stabilim pentru inceput in Anjou.Acolo avem niste prieteni care ne ajuta cu inchirierea,etc :)
DCS-20.12.2010
Interviu martie 2013
CSQ 22 iulie 2013
D2 09.09.2013
AM 25.11.2013
IV 21.01.2014
ioan.velescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Alexa.B » 25 Apr 2014, 16:36

Sa aveti o viata asa cum o visati!

Pentru ca e cel mai nou subiect pe care l-am gasit pe aceasta tema indraznesc sa te intreb daca imi poti spune cat ati platit pt avion si cate bagaje sunt permise?

Multumesc
Alexa.B
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 28 ori
I s-a multumit: 12 ori

Înapoi la Canada - Copiii si familia