• Publicitate

Bona permanenta, bona filipineza - va astept sugestiile

Multi parinti si viitori parinti aleg sa vina in Canada pentru viitorul copiilor. In aceasta rubrica discutam despre nasterea lor, gradinite, scoli, sistemul medical pediatric din Canada, alegerea scolilor, activitati extrascolare si in general despre tot ce e legat de cresterea lor.

Moderator: sorro

Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri la grădiniță în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre copii în Canada și creșterea lor).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri la grădinită (care pot fi publicate gratuit, în folosul comunității) folosiți rubrica locală din zona unde se află grădinița cu locuri libere sau unde locuiți și căutați.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Bona permanenta, bona filipineza - va astept sugestiile

Mesajde lovekids » 28 Mar 2014, 11:21

Buna dragii mei

Am un copil de 4 luni jumate, stau in Brossard, iar eu in 7 luni ma intorc la munca si voi sta plecata de acasa 10 ore - ma omoara gandul asta, nu vreau deocamdata sa il dau la gradinita ca sa nu fie racit non-stop si cu rana la fund de ce "des" e schimbat asa ca scriu acest post ca sa gasesc o bona -(sa stea cu noi in casa )sau sa imi oferiti sfaturi si experiente in legatura cu acest subiect.

Ma gandeam si la bone filipineze dar e lung si scump si complicat acest proces, va rog mult sa ma ajutati si sa impartasiti din ceea ce cunoasteti si ati trait sau traiti.

Va multumesc

Ana
lovekids
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Bona permanenta, bona filipineza - va astept sugestiile

Mesajde capsunar » 31 Mar 2014, 14:52

lovekids scrie:Ma gandeam si la bone filipineze dar e lung si scump si complicat acest proces, va rog mult sa ma ajutati si sa impartasiti din ceea ce cunoasteti si ati trait sau traiti.

Eu zic sa te gandesti f bine....ca e posibil sa te frigi, sant multe cazuri.
http://www.huffingtonpost.ca/2013/06/27 ... 07393.html

Incearca cu un parinte sau cu un new comer de preferat roman.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Mesajde MirelaBanu » 21 Iun 2014, 22:12

Daca sunteti interesati de o gradinita in instalatie ( 30 locuri) , situata in Montréal, cu directoare romanca, ma puteti contacta: 514-268-5173 sau 514-507-3753.
MirelaBanu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde npr » 27 Iun 2014, 10:52

lovekids scrie:Buna dragii mei

Am un copil de 4 luni jumate, stau in Brossard, iar eu in 7 luni ma intorc la munca si voi sta plecata de acasa 10 ore - ma omoara gandul asta, nu vreau deocamdata sa il dau la gradinita ca sa nu fie racit non-stop si cu rana la fund de ce "des" e schimbat asa ca scriu acest post ca sa gasesc o bona -(sa stea cu noi in casa )sau sa imi oferiti sfaturi si experiente in legatura cu acest subiect.

Ma gandeam si la bone filipineze dar e lung si scump si complicat acest proces, va rog mult sa ma ajutati si sa impartasiti din ceea ce cunoasteti si ati trait sau traiti.

Va multumesc

Ana

Ideea e foarte buna sa nu-l dai la gradinita. Vei face un copal antisocial la 4 ani, si probabil cu multe alte probleme psihologice.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde npr » 27 Iun 2014, 10:54

MirelaBanu scrie:Daca sunteti interesati de o gradinita in instalatie ( 30 locuri) , situata in Montréal, cu directoare romanca, ma puteti contacta: 514-268-5173 sau 514-507-3753.

Auzi, directoare...
Oare chiar aveti o structura administrativa atat de ramificata intrucat exista un post de directoare? :)
LOL.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde Isostar » 27 Iun 2014, 11:42

npr scrie:Ideea e foarte buna sa nu-l dai la gradinita. Vei face un copal antisocial la 4 ani, si probabil cu multe alte probleme psihologice.

Eu nu am inteles ce scrie mai sus. Copilul devine antisocial daca il dai la gradinita? Recomandarea este sa-l dai sau sa nu il dai la gradinita?

npr scrie:
MirelaBanu scrie:Daca sunteti interesati de o gradinita in instalatie ( 30 locuri) , situata in Montréal, cu directoare romanca, ma puteti contacta: 514-268-5173 sau 514-507-3753.

Auzi, directoare...
Oare chiar aveti o structura administrativa atat de ramificata intrucat exista un post de directoare? :)
LOL.

Numele cu care descrie pozitia respectiva este foarte relativ. Intr-o companie cu 2 angajati unul poate fi CEO si celalalt poate fi director. Chiar are relevanta asta?Important este ceea ce face acea persoana.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 431 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Copiii si familia