• Publicitate

Caut ortophonist urgent!!!!

Multi parinti si viitori parinti aleg sa vina in Canada pentru viitorul copiilor. In aceasta rubrica discutam despre nasterea lor, gradinite, scoli, sistemul medical pediatric din Canada, alegerea scolilor, activitati extrascolare si in general despre tot ce e legat de cresterea lor.

Moderator: sorro

Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri la grădiniță în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre copii în Canada și creșterea lor).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri la grădinită (care pot fi publicate gratuit, în folosul comunității) folosiți rubrica locală din zona unde se află grădinița cu locuri libere sau unde locuiți și căutați.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Caut ortophonist urgent!!!!

Mesajde olga2015 » 14 Ian 2015, 09:31

Buna, am un baiat de 3 ani care nu vorbeste. Caut urgent un Ortophonist Francez-Roman in Montreal care m-ar putea ajuta sau daca este cineva care a practicat aceasta meserie in Romania sau in Moldova si care ar fi disponibil, nu conteaza daca nu are licenta aici in Canada.
Multumesc mult.
olga2015

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Caut ortophonist urgent!!!!

Mesajde Bradeaga » 15 Ian 2015, 13:16

am p cunoscuta logoped originara din Moldova in mtl. Dacaa e ok pot sa-i cer datele de contact, sau lasa-le pe ale tale sa-i transmit
TEFaQ 29.07.2012
Int de refuz 25.03.2013
CSQ30.09.2013
D2 29.11.2013
IUC 17.01.2014
Bradeaga
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 16 ori
I s-a multumit: 34 ori

Mesajde olga2015 » 15 Ian 2015, 16:37

Merci, ti-am scris un mesaj privat.
olga2015

Mesajde iogenia » 11 Feb 2015, 20:32

Draga Olga, daca nu vorbeste copilul,e posibil sa aibe probleme de auz. mergi la doctor si cere o trimitere catre un spital( childrens, ste justine etc ) sau clinica cu profil . in mod normal ortophonistul intra in tablou dupa o evaluare a auzului , a ochilor etc ..zic de ochi pt ca aici merg toate mana in mana . vei vedea, e un soi de drum pe care vei fi indrumata de doctori. oricum ortophonistii lucreaza cu audiologi. cei mai super ortophonisti si audiologi(din punctul meu de vedere) sunt la IRD (institut raymond dewar). au un program pt copiii de 0-4 ani . nu ar trebui sa platesti pt astfel de servicii, sunt oferite gratuit in spitale si clinici de specialitate. mult curaj si daca ai nevoie de mai multe informatii, fa-mi semn .
iogenia
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Înapoi la Canada - Copiii si familia