• Publicitate

Gradinite in Hull - manoir des Trembles

Integrarea si viata in zona capitalei nationale Ottawa-Gatineau. Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Gradinite in Hull - manoir des Trembles

Mesajde Avril » 07 Apr 2011, 13:53

Cunoaste cineva o gradinita buna in Hull, zona manoir des Trembles?
Avril
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde davidg » 15 Apr 2011, 09:37

Eu stau in Manoir des Trembles, si baiatul meu merge la o gradinita, dar depinde pt cand vrei, cati ani are copilul....
DCS:11.03.08,INTERVIU:23.05.08
DOS 2 : 23.05.08
MEDICALE: 17.07.08
VIZA: 22.08.08
MNT:11.10.08
davidg
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Avril » 03 Iun 2011, 13:08

davidg scrie:Eu stau in Manoir des Trembles, si baiatul meu merge la o gradinita, dar depinde pt cand vrei, cati ani are copilul....

Buna, am intrat pe forum tarziu si abia acum am vazut mesajul tau. Dupa indelungi cautari, dupa niste vizite nesatisfacatoare la cateva gradinite din cartier, am gasit in cele din urma una, care nici asta nu ma multumeste 100% dar cum sapt urmatoare incep un contract, nu am avut incotro...
Fiul meu are acum 16 luni, ce varsta are baiatul tau? La ce gradinita merge? (imi poti raspunde pe privat daca vrei). Poate ne si intalnim cu cei mici in parc.
Avril

Înapoi la Ottawa-Gatineau - Rubrica locala