• Publicitate

Pot sa aterizez in Ottawa si sa fac actele pe Quebec???

Integrarea si viata in zona capitalei nationale Ottawa-Gatineau. Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mesajde calopor » 07 Feb 2012, 12:07

si daca se supara, ce?
las' ca le trece...
And those who were seen dancing were thought to
be insane by those who could not hear the music.
calopor
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 5 ori

Publicitate

Mesajde danubv » 07 Feb 2012, 12:24

calopor scrie:si daca se supara, ce?
las' ca le trece...

thanks

:)
danubv
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde ovimoldo » 09 Feb 2013, 08:33

Poți sa aterizezi oriunde si sa locuesti ori unde in Canada. Suntem aici o mulțime de oameni care locuim in Gatineau si lucram in Ottawa sau chiar vice-versa. Taxele pe salariu îți sunt deduse din salariu ( in mod normal) la compania la care vei lucra. Mai vezi sa-ți găsește de lucru. Asta or fi grija numarul1. Taxa pe proprietate si taxa scolara anuale le plătești la ville de Gatineau. Nu te teme, au ei grija sa te găsească si sa ți le ceara. E buna si sugestia sa aterizezi la Montreal dar eu ți-as recomanda ca dacă te stabilești in Gatineau si poți sa aterizezi in Ottawa e mai bine ca nu mai ai stres cu încă un drum cu autobuzul sau trenul si apoi cind faci intrarea (emigrarea) o sa ai ceva timp de pierdut in custom.
ovimoldo
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Ottawa-Gatineau - Rubrica locala