• Publicitate

Caut 2 1/2 sau 3 1/2

Anunturi imobiliare in Ottawa-Gatineau: cereri, oferte, inchirieri, subinchirieri, vanzari si cumparari de locuinte - case, condo, apartamente, subinchiriere, camere de inchriat. Anunturile agentilor imobiliari vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Caut 2 1/2 sau 3 1/2

Mesajde DonTavo » 28 Iul 2016, 12:03

Salutare,

Sunt in curs de relocare din Montreal intrucat am obtinut un job in Ottawa si intetionez sa locuiesc in Gatineau. Ma intereseaza sa inchiriez locuinta, chiar si pe termen scurt incepand cu luna August.
Sunt imreuna cu sotia, nu avem copii sau animale de companie si m-ar interesa ca eventauala locuinta sa aiba si macar un minim de mobilier daca se poate.
Astept eventuale oferte din partea voastra la tel 438-969-3938.
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo
Imi place aici si raman...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 30 ori

Publicitate

Re: Caut 2 1/2 sau 3 1/2

Mesajde iulllian » 28 Iul 2016, 13:02

DonTavo scrie:Salutare,

Sunt in curs de relocare din Montreal intrucat am obtinut un job in Ottawa si intetionez sa locuiesc in Gatineau. Ma intereseaza sa inchiriez locuinta, chiar si pe termen scurt incepand cu luna August.
Sunt imreuna cu sotia, nu avem copii sau animale de companie si m-ar interesa ca eventauala locuinta sa aiba si macar un minim de mobilier daca se poate.
Astept eventuale oferte din partea voastra la tel 438-969-3938.

buna,
de obicei din cate am vazut noi nu se inchiriaza cu mobila mai nimic, ba multe chiar nu au nici frigider si aragaz.
chiria pentru 3 1/2 e undeva in jur de 700 $ pe luna.
ti-as sugera daca lucrezi in ottawa sa-ti gasesti chirie undeva in zona aylmer sau partea mai noua din hull( case mai noi si accesibil catre ottawa).
si noi suntem de 3 saptamani aici.
Imagine
iulllian

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 45 ori

Mesajde DonTavo » 28 Iul 2016, 14:30

iulllian scrie:

buna,
de obicei din cate am vazut noi nu se inchiriaza cu mobila mai nimic, ba multe chiar nu au nici frigider si aragaz.
ti-as sugera daca lucrezi in ottawa sa-ti gasesti chirie undeva in zona aylmer sau partea mai noua din hull( case mai noi si accesibil catre ottawa).

Iulian, iti multumesc petru intentie dar exista urmatoarele aspecte:
1: daca vreau sa stau in Gatineau, este fiindca intentionez sa locuiesc in continuare in provincia Quebec
2: Hull face parte din Gatineau, fiind un sector (district) al acestui oras, deci mesalul meu includea si Hull
3: Exista si persoane care inchiriaza apartamente mobilate, mai ales daca este vorba despre o perioada mai scurta de genul 1-3 luni, evident cu un pret putin mai mare

Daca stai prin zona, poate ne vedem la o bere/un suc cand ajung pe acolo sa schimbam niste impresii asa ca intre noi veniti :D
CSQ aprilie 2014
DonTavo

Mesajde iulllian » 28 Iul 2016, 21:38

DonTavo scrie:
iulllian scrie:

buna,

Iulian, iti multumesc petru intentie dar exista urmatoarele aspecte:
1: daca vreau sa stau in Gatineau, este fiindca intentionez sa locuiesc in continuare in provincia Quebec
2: Hull face parte din Gatineau, fiind un sector (district) al acestui oras, deci mesalul meu includea si Hull
3: Exista si persoane care inchiriaza apartamente mobilate, mai ales daca este vorba despre o perioada mai scurta de genul 1-3 luni, evident cu un pret putin mai mare

Daca stai prin zona, poate ne vedem la o bere/un suc cand ajung pe acolo sa schimbam niste impresii asa ca intre noi veniti :D

ok.
Hull(candva localitate de sine statatoare- aici e si centrul administrativ al gatineau) e un cartier din Gatineau, mai exista cartierul Aymler(cel mai nou si mai anglofon) si Gatineau(cartier sau Gatineau-ul vechi, plin de quebecosi).
o sa-ti faci singur o parere la fata locului, nu se compara cu Montreal-ul, e mai ca la tara, dar daca vrei agitatie treci podurile si te bucuri de Ottawa.
Daca de uiti pe google map iti faci singur o parere. Am cautat o saptamana chirie, prin toate zonele, personal imi place mai mult partea de sud-vest a Hull-ului si Aymler.
Zona(cartier) Gatineau e cam aiurea la orele de varf spre Ottawa ca are direct doar un pod.
Cat despre chirii sunt destule locuinte la preturi diferite, depinde de ce-ti place.
Stau prin zona(MANOIR DES TREMBLES), asa ca ne putem intalni la o bere. o sa-ti dau un telefon zilele astea.
Imagine
iulllian

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 45 ori

Mesajde DonTavo » 29 Iul 2016, 18:30

S-a rezolvat. Nu mai este de actualitate.
Rog adminii sa stearga topic-ul
CSQ aprilie 2014
DonTavo

Înapoi la Ottawa-Gatineau - Rubrica imobiliara