• Publicitate

Chirie Gatineau

Anunturi imobiliare in Ottawa-Gatineau: cereri, oferte, inchirieri, subinchirieri, vanzari si cumparari de locuinte - case, condo, apartamente, subinchiriere, camere de inchriat. Anunturile agentilor imobiliari vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Chirie Gatineau

Mesajde uniprics » 19 Mai 2008, 07:20

Locuiesc in Montreal. Doresc sa inchiriez 1 1/2 - 3 1/2 incepand cu 1 Septembrie 2008. Ma poate ajuta cineva cu adrese utile, numere de telefon etc. ?
Cine imi poate spune care sunt preturile in zona ?
uniprics
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Apartament de inchiriat

Mesajde Dan_G » 13 Iul 2008, 21:29

Avem un apartament de inchiriat de la 1 Septembrie 2008 pana la 28 Februarie 2009 cu posibilitatea de extindere a contractului. Apartamentul are 2 dormitoare si un living room (aprox 800 picioare patrate suprafata totala). Pret $705/month. Utilitati si parcare exterioara incluse. Mai multe informatii la telefon 819-777-9432 sau http://ottawa.kijiji.ca/c-housing-apartments-for-rent-2-bedroom-2-bedroom-apartment-for-rent-W0QQAdIdZ62374351.
Dan_G
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde uniprics » 14 Iul 2008, 06:20

Va rog ,,postati" niste poze ca sa am o idee despre ce este vorba. Asa o sa pot sa-mi dau seama daca renteaza sa-mi iau o zi de concediu ca sa pot sa vin sa-l vad. Cam cat reprezinta in metrii patrati 800 de picioare patrate ?
uniprics
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

apartament

Mesajde george77 » 19 Iul 2008, 10:32

uniprics scrie:Va rog ,,postati" niste poze ca sa am o idee despre ce este vorba. Asa o sa pot sa-mi dau seama daca renteaza sa-mi iau o zi de concediu ca sa pot sa vin sa-l vad. Cam cat reprezinta in metrii patrati 800 de picioare patrate ?

Un apartament de 800 pi patrati inseamna in jur de 70 m patrati, destul de maricel. Noi am inchiriat un apartament de 2 1/2 acum 2 ani in Hull, de la Boardwalk: http://www.bwalk.com/rental/Hull/default.asp
Pretul era bun, in jur de 700$ in primul an, 750$ in al doilea. Am preferat sa nu ne reinnoim contractul si sa ne cumparam un condo. Oricum am fost multumiri, e printre putinele locuri unde iti permit sa ai animale. In plus apartamentele sunt mari, curate, ai acces la mijloace de transport (pe langa St Raymond, la 15 min in masina/ autobuz de centrul Ottawa). Cand am ajuns in Gatineau la incepu cautam sa inchiriem in centrul orasului, pt a merge pe jos in Ottawa, o sapatamana am cautat apartamente in centru...oribil...Casele sunt vechi, strazile sunt prost intretinute, multe rau famate, cu multi oameni pe ajutor social sau drogati, in plus apartamentele erau mizerabile, cu administratori (concierge) dubiosi, cu preturi destul de mari pt ce ofereau, plus ca mai toti proprietarii ne interziceau sa avem animale. Asa am ajuns la Boardwalk, unde nu sunasem de la inceput pt ca ne imaginam ca au chirii mult mai mari decat in centru. In realitate aparatmentele erau mari, cartierul destul de ok (multe familii cu copii) si la preturi accesibile.
george77
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde razy » 24 Iul 2008, 18:56

eu abia acum mi-am creat cont pe site;nu stiu daca ai gasit deja de inchiriat.eu am locuit pana acum 2 ani in Hull;acum sunt in ottawa.daca mai cauti apartament,pe Mutchmore,unde locuisem eu,erau cam la 500-550 dolari,apartamentele cu 1 bedroom si locatia era f.buna,daca mai ai nevoie de informatii pot sa-ti ofer.
razy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde uniprics » 02 Aug 2008, 00:44

Cedez contract inchiriere apartament incepand cu 1 septembrie 2008, 3 1/2, etaj 1, Anjou, boul. Joseph-Renaud, un dormitor, o camera de zi, bucatarie si baie, locker de aproximativ 4 metri patrati, in bloc cu mai multe familii de romani, 475 $/luna, caldura si apa calda incluse - frigider si ,,aragaz" aproape noi - 3 luni de utilizare - eu le-am primit noi de la administrator. Blocul are 2 etaje, parcari subterane si exterioare, este situat la 200 de metri de un centru comercial, 2 linii de autobuz in imediata apropiere, 85 si 28, 10 minute de autobuz pana la statia de metrou Honore - Beaugrand, 2 scoli primare francofone si una anglofona la mai putin de 500 de metri, scoala secundara Anjou cam la 700 de metri. Cred ca este cea mai ieftina oferta posibila. Cladirea, in ciuda preturilor moderate este intr-o foarte buna stare din toate punctele de vedere. Administratorii blocului sunt o familie de polonezi, oameni de treaba, gospodari, curati si saritori. Cu tot cu electricitate (25 $/luna) se fac 500 $ / luna pentru un 3 1/2 ! Are un singur defect - nu are balcon ! La sfarsitul lunii august zugravesc apartamentul din nou iar administratorii s-au angajat sa rascheteze apartamentul daca noii locatatari considera necesar ! Nu este nici o smecherie la mijloc - noi suntem obligati sa ,,schimbam" orasul iar administratia blocului prefera sa inchirieze tot unor romani !
Cei interesati pot suna la 514 - 352 - 5592 !
uniprics
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Ottawa-Gatineau - Rubrica imobiliara