• Publicitate

Chirie Gatineau

Anunturi imobiliare in Ottawa-Gatineau: cereri, oferte, inchirieri, subinchirieri, vanzari si cumparari de locuinte - case, condo, apartamente, subinchiriere, camere de inchriat. Anunturile agentilor imobiliari vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Mesajde levaion » 13 Aug 2008, 23:40

Am stat si noi pe Bedard, este o locatie buna pt inceput. Cele trei blocuri (intre care si 45) apartin Boardwalk care sunt buni administratori. Si eu as sfatui sa va inchiriati tot de la ei, apartamentele sunt mai mari si mai curate decat cele din blocurile de vis-a-vis sau cele din blocul cu 15 etaje de pe 200 cite des jeunes.

Blocul 45 nu apartine Broawlkului. Cele 3 case ale lui BroadWalk sunt sub numerele 42,44,46.
45 este casa din lemn cu 4 etaje care este peste drum de blocurile ce apartin Broadwalkului.
levaion
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Avril » 14 Aug 2008, 09:08

levaion scrie:
Am stat si noi pe Bedard, este o locatie buna pt inceput. Cele trei blocuri (intre care si 45) apartin Boardwalk care sunt buni administratori. Si eu as sfatui sa va inchiriati tot de la ei, apartamentele sunt mai mari si mai curate decat cele din blocurile de vis-a-vis sau cele din blocul cu 15 etaje de pe 200 cite des jeunes.

Blocul 45 nu apartine Broawlkului. Cele 3 case ale lui BroadWalk sunt sub numerele 42,44,46.
45 este casa din lemn cu 4 etaje care este peste drum de blocurile ce apartin Broadwalkului.

Ok, noi am stat la 44...Am vizitat blocurile de vis-a-vis (inainte sa ne mutam in apartamentul de la 44) si nu ne-au placut. Sunt mult mai mici, par vechi si neingrijite. Preturile sunt insa comparabile cu cele practicate de Boardwalk.
Avril
Imi place aici si raman...

Mesajde ddeni » 18 Aug 2008, 10:26

daca mai stiti ceva informatii in ceea ce priveste inchirieri de apartamente in Hull-Gatineau, va rog sa scrieti, intru-cit sint interesat sa inchiriez un 3 1/2, adica un bedroom, cred ca la inceputul lui octombrie ma voi muta la Gatineau cu serviciul, poate si mai repede ca astept numai transferul. orice informatie mi-ar fi utila ca eu nu cunosc nimic pe acolo. Acum locuiesc in Gaspésie, dar am mai locuit aproape 5 ani in Montreal. Multumesc anticipat.
ddeni
ddeni
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Avril » 18 Aug 2008, 19:49

ddeni scrie:daca mai stiti ceva informatii in ceea ce priveste inchirieri de apartamente in Hull-Gatineau, va rog sa scrieti, intru-cit sint interesat sa inchiriez un 3 1/2, adica un bedroom, cred ca la inceputul lui octombrie ma voi muta la Gatineau cu serviciul, poate si mai repede ca astept numai transferul. orice informatie mi-ar fi utila ca eu nu cunosc nimic pe acolo. Acum locuiesc in Gaspésie, dar am mai locuit aproape 5 ani in Montreal. Multumesc anticipat.

Cum spuneam mai sus, eu am avut o singura experienta de genul asta in Gatineau, si aceea a fost una fericita, de aceea recomand oricui sa inchirieze de la Boardwalk. Noi am ajuns in Gatineau in 2007, eu statusem inainte in Montreal si nu cunosteam de asemenea pe nimeni aici. Pt ca inca plateam apartamentul de unde ma mutam si pt ca jobul pe care il aveam era cu 3 luni probation, am preferat s acaut initial o camera de inchiriat. Am gasit o tipa in Gatineau care inchiria pt 400$ o camera in casa ei (site-ul www.easyroommate.com) si asa am ajuns in Gatineau...Nu am rezistat mai mult de o sapatamana si deja am inceput sa caut apartamente de inchiriat impreuna cu sotul care oricum nu era incantat de ideea de a face naveta. Asa cum am mai spus, la inceput am incercat in centrul Hull-ului, pt ca e aproape de Ottawa, unde lucrez, dar nu ne-a placut nimic, casele sunt vechi, mici si scumpe pt ce conditii ofera. Si dintr-o intamplare am ajuns in zona Cite de jeunes - Rue Bedard, und eintai am incercat la blocul de 15 etaje (sau cate o avea) de la 200 cite de jeunes dar nu ne-a placut...Prea mare, prea multe apartamente pt a fi bine intretinut. Apoi am mers la apartamnetele din blocurile 43 sau 45 rue Bedard, blocuri mici, de 3 etaje, cu apartamente mici si uratele pe dinauntru. In cele din urma am ajuns si la 44 rue Bedard care e sub administratia Boardwalk si ne-a placut imediat apartamentul pe care l-am vazut, un 4 1/2 la 700$ in primul an. In al doilea an ar fi trebuit sa platim 750$ dar nu am mai reinnoit contractul pt ca ne-am cumparat condo. Depinde f. mult si unde vei avea serviciul. Daca e in Gatineau (partea de est) atunci mai bine cauti acolo, daca e in hull sau ottawa, atunci cred ca locatia asta, pe rue bedard e cea mai buna. Stiu ca au si apartamente de 3 1/2, nu stiu insa la ce pret. Mai trebuie spus ca in pretul chiriei intra si electricitatea (chauffe &eclaire) si ai si parcare (interioara sau exterioara) nu mai stiu pt cat, ceva in jur de 30$ pe luna.
Avril

Mesajde razy » 18 Aug 2008, 23:25

Eu revin cu recomandarea blocului de pe Mutchmore:am dat la un moment dat nr.de tel.de acolo;si eu am locuit pe Bedard cand am sosit in Canada,insa blocul de care vorbesc este mult mai bun la pret si mai curat decat cele de pe Bedard ( eu am locuit la nr.45,unde era din lemn si orice miscare a celui de deasupra ta se auzea ).Blocul de pe Mutchmore e din beton si e foarte curat. (se astepta pe vremea aceea;in urma cu 2-3 ani,sa prinzi loc acolo;trebuia sa stii cineva sa te recomande si sa se elibereze ceva ca sa prinzi;nu stiu cum e acum,dar il recomand si ca locatie si ca orice celor de pe Bedard.
razy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde ddeni » 19 Aug 2008, 06:55

merci, o sa incerc sa caut acolo incepind cu septembrie
ddeni
ddeni
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...