• Publicitate

Chirie Gatineau

Anunturi imobiliare in Ottawa-Gatineau: cereri, oferte, inchirieri, subinchirieri, vanzari si cumparari de locuinte - case, condo, apartamente, subinchiriere, camere de inchriat. Anunturile agentilor imobiliari vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Mesajde uniprics » 02 Aug 2008, 00:48

razy scrie:eu abia acum mi-am creat cont pe site;nu stiu daca ai gasit deja de inchiriat.eu am locuit pana acum 2 ani in Hull;acum sunt in ottawa.daca mai cauti apartament,pe Mutchmore,unde locuisem eu,erau cam la 500-550 dolari,apartamentele cu 1 bedroom si locatia era f.buna,daca mai ai nevoie de informatii pot sa-ti ofer.

Da, am nevoie de informatii, deci te rog cand ai timp scrie pe acest forum !
Multumesc !
uniprics
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde razy » 02 Aug 2008, 09:11

O sa imi ia un pic de timp sa aflu nr. de tel/de la administratoarea de la blocul de pe Mutchmore ( am cautat acum in 2-3 agende si nu l-am gasit),dar am am scris unor fosti vecini din blocul respectiv-poate au ei nr.mai la indemana decat mine.
Blocul e din beton;e un bloc gri,vizavi de Provigo,in care locuiau pe vremea aia(cam acum 3-4 ani)multi romani,sarbi si restul quebecosi.Statia de autobuz era peste drum:foarte bun ca pret,locatie si curatenie.Multi din fostii mei vecini s-au mutat si ei intre timp,pt.ca si-au cumparat case.
O alta varianta buna ar fi niste blocuri pe Cite de Jeunes,care sunt in administrarea Cooperativei L'Outaouais,care are sediul in Gatineau.Nr.de te.al lor il am:819-243-3717;la receptie e o doamna Louise si pot sa spui ca ai fost recomandat de un fost locatar al lor (Cristina F.ma numesc) si esti interesat sa inchiriezi ceva in Hull,pe Cite des Jeunes.La ei preturile sunt mici de asemenea si blocurile sunt doar cu 2 etaje si au niste bucatarii foarte mari.(am locuit si acolo,inainte sa ma mut in Ottawa).
O sa-ti mai scriu ulterior si un alt nr. de telefon,pt. o alta varianta,dupa ce discut cu persoana in cauza. (si sper sa aflu curand si nr.de tel.de la cei de pe Mutchmore).
Bafta!
razy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde razy » 02 Aug 2008, 10:19

am si nr. de pe Mutchmore: 819-777-8835.Deci acolo chiriile erau cam 500-550 pt. 1 bedroom.
razy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Dan_G » 07 Aug 2008, 09:58

Puteti vedea poze la link-ul http://ottawa.kijiji.ca/c-housing-apart ... dZ66517458
Daca ne dati o adresa de email va putem trimite mai multe poze, desi ca sa va faceti o parere corecta despre apartament cel mai bine este sa il vedeti. Se poate vizita oricand, numai sa fixam o ora si o zi.
Daca mai doriti alte informatii sunati-ne la (819)777-9432 sau va sunam noi daca ne dati un numar.
Dan_G
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde uniprics » 07 Aug 2008, 20:45

Multumesc ! Multumesc mult !
uniprics
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Avril » 10 Aug 2008, 09:46

Dan_G scrie:Puteti vedea poze la link-ul http://ottawa.kijiji.ca/c-housing-apart ... dZ66517458
Daca ne dati o adresa de email va putem trimite mai multe poze, desi ca sa va faceti o parere corecta despre apartament cel mai bine este sa il vedeti. Se poate vizita oricand, numai sa fixam o ora si o zi.
Daca mai doriti alte informatii sunati-ne la (819)777-9432 sau va sunam noi daca ne dati un numar.

Am stat si noi pe Bedard, este o locatie buna pt inceput. Cele trei blocuri (intre care si 45) apartin Boardwalk care sunt buni administratori. Si eu as sfatui sa va inchiriati tot de la ei, apartamentele sunt mai mari si mai curate decat cele din blocurile de vis-a-vis sau cele din blocul cu 15 etaje de pe 200 cite des jeunes.
Avril
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ottawa-Gatineau - Rubrica imobiliara