• Publicitate

Sunet USB

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Sunet USB

Mesajde picoca » 05 Apr 2015, 09:02

Ma adresez in speranta gasirii unei solutii pt o problema bizara.

Am un dispozitiv de sunet, boxa, difuzoare, cum preferati, care se conecteaza la calculator prin cablul usb si atat. Dispozitivul are 3 butoane volum plus, minus si mute, care sunt recunoscute. Adica apas pe ele si apare bara de sunet pe ecran si se modifica volumul, dar in difuzoarele calculatorului. Exista comunicare pe usb, numai sunetul nu ajunge in difuzoarele care trebuie. In "playback devices" nu am decat "speakers" care sunt ale laptopului si ar fi trebuit sa apara inca un device, dar nu e.
E win7.

Cum il fac sa functioneze ?
picoca
Imi place aici si raman...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 8 ori

Publicitate

Re: Sunet USB

Mesajde xplaur » 06 Apr 2015, 10:33

Au mers vreodata?
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde internationall » 06 Apr 2015, 11:43

uite daca este driverul instalat, sau daca este setat cu placa de sunet
crede si vei reusi.
internationall
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori

Mesajde picoca » 06 Apr 2015, 21:18

este vorba de logitech lapdesk N550

Problema e ca a mers prima data, l-am brasat, l-am selectat din meniul playback devices , de sub difuzor, am vazut ca se auzea destul de tare ca sa merite sa-l folosesc si l-am debransat. Dupa cateva zile cand am vrut sa repet operatia nu a mai mers si nici in urma incercarilor repette nu s-a intamplat nimic, decat ce am zis, merg butoanele si regleaza difuzoarele laptopului.

Cand am deschis cutia nu am remarcat nici un driver sau vreo adresa de unde sa iau vreun driver.
picoca

A multumit: 2 ori

Mesajde crsv » 07 Apr 2015, 14:28

Windows-ul e un pic retardat cand e vorba de usb -. S-ar putea sa fi asociat device-up tau cu un anume port usb iar tu sa-l fi conectat in altul , asa ca incearca-le pe toate . Daca tot nu merge deschide device manager si verifica daca la sound apare (eventual da "scan for hardware change")
crsv

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 44 ori

Mesajde crsv » 07 Apr 2015, 14:35

De fapt m-am grabit si am raspuns la o alta problema :oops: - vezi in control panel meniul de sound unde difuzoarele laptopului sunt selectate ca defaul device - trebuie sa declari device-ul tau ca default
crsv

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 44 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica