• Publicitate

Phablet

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Phablet

Mesajde cian » 30 Aug 2015, 10:43

am vazut recent celulare Blu cu ecran de 7'' si de 6'' la niste preturi extrem de interesante Ma gindeam ca in loc sa-mi iau o 'tablet, poate ar fi bine sa-mi iau un Blu ; are cineva un Blu? Am citit tot felul de 'review, si parerile sunt relativ impartite
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

Publicitate

Re: Phablet

Mesajde xplaur » 30 Aug 2015, 12:32

Deja la 7" e tableta! De fapt cam tot ce e peste 5" e deja prea mare ca sa fie considerat telefon.

PS. Blu Studio 7 II e chiar interesant, ramane de vazut cum se prezinta in viata de zi cu zi!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde cian » 30 Aug 2015, 14:38

Pe gsmarena am citit niste comentarii destul de negative; dar pentru prêt (in jur de $150US), pare un deal destul de bun; ar mai fi Studio 6.0 care are un procesor quad (Studio 7.0 ) e bi, dar ma intreb daca e necesar un quad?) si e cu vreo 20 de $ mai scump. Am cautat phablet prin magazine si nu am gasit asa de aia m-am gindit la Blu caci intr-adevar, la 6 si 7 inches e tableta
cian

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde crsv » 30 Aug 2015, 17:57

crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde xplaur » 30 Aug 2015, 22:52

Incredibil de bine arata clonele alea de S6 din poze! Ai luat ceva de pe la ei? Cum se prezinta, fata de poze, produsul?
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde crsv » 31 Aug 2015, 07:05

Cam de vreo 5-6 ani folosesc numai telefoane "chinezesti" ( ghilimelele sunt pt ca aproape toate marile branduri sunt tot chinezesti pana la urma ) si sunt foarte multumit de ele . Primesti exact ce este in descriere . Eu le folosesc can 2 ani dupa care le schimb . Acum am un preorder pt https://www.fastcardtech.com/Elephone-P ... Black.html . Daca ai remarcat au si Samsung 5 si 6 originale dar se pare ca noile procesoare MT decacore cam bat Qualcomm-ul la performante si de departe la pret si vor fi incluse in unele din brandurile mari . Fastcardtech e o companie serioasa ( an cancelat un order si in 2-3 ore am avut banii inapoi - fata de altele care te tin 7-10 zile ). Ti-as recomanda sa utilizezi NUMAI Paypall pt shoping pe sit-uri.
crsv

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica