• Publicitate

Phablet

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Phablet

Mesajde crsv » 08 Sep 2015, 17:50

Diferenta intre 1.83 si 2.13 g o vei vedea doar in teste , iar daca te uiti in una din poze ai sa vezi ca windows-ul nu e activat ... oare cat de prosti pot sa fie ca sa posteze asa ceva ?!?
4k da pe iesirea HDMI nu pe ecanul propriu - asta tine de gpu
De altfel au cam acelasi model cu 3G in coada - cam la fel dar are numai 32 G memoria si +25$
Voyo poate fi folosit si ca teefon ,ceea ce ar fi fost util acum pt mine :blackeye: iar diferenta de ecran nu prea merita 80$ in plus atata timp cat pot folosi TV-ul sau monitorul daca vreau un ecram mare si de calitate
Oricum geek nu e un site de neglijat , sper ca au si customer service bun .
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Publicitate

Mesajde cian » 14 Sep 2015, 15:45

Bun, mi-au trimis un email cum ca au aparut niste probleme ci softweare-ul si bla bla, asa ca nu mai pot sa -mi trimita tableta respectiva si ca-mi propun un telefon de 5,5'' in schimb. Am refuzat si e adevarat , mi-au dat banii inapoi fara probleme; pina la urma mi-am platit alta pe EBay si asta este, sa vedem ce o sa iasa din asta.
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde crsv » 14 Sep 2015, 16:13

La banii astia as fi comandat https://www.fastcardtech.com/CHUWI-Hi8-Tablet-PC.html (dual OS si chiar cu W10 , 32 G,OTG, HD ) sau ce reincerc eu sa iau din cauza faptului ca PP mi-a anulat comenzile mele pt ca precomanda mea (in intarziere ) a depasit 30 de zile https://www.fastcardtech.com/VOYO-Winpa ... -64gb.html (afisaj mai slab, W8.1 dar 64G si iesire HDMI ) ambele cu 2G RAM
crsv

Mesajde cian » 14 Sep 2015, 18:38

Pai asta-i problema, ma cam stringe timpul, plec in nCuba in octombrie (nu stiu inca data exacta) si nu vreau sa ma trezesc ca trebuie sa plec si nu mi-a venit inca
cian

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde xplaur » 15 Sep 2015, 20:09

De ce te tot complici cand Nexus 7 ultima versiune e inca "the shit" la categoria ei? Ah, nu e si telefon, poate d-aia!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde crsv » 15 Sep 2015, 23:49

As far as the reported Nexus 8 2015 specifications go, the device will apparently be powered by an octa-core CPU, clocked at 1.3 GHz. When it comes to the housed chipset, the tablet will reportedly not feature the Qualcomm Snapdragon chip. Instead, Google might settle for a MediaTek chip for the Nexus 8 2015. To top it off, the device is believed to sport an 8-inch display.

Dupa Sony si Google incearca chipseturile MTK - cei care tot stramba din nas la ce nu e iphone sau samsung s-ar putea sa ramana cu el stramb in viitor :alien:
crsv

Anterior

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica