• Publicitate

Oare sunt interesati de gadgeturi, hobby, etc

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Oare sunt interesati de gadgeturi, hobby, etc

Mesajde xplaur » 18 Dec 2015, 13:29

Sly scrie:
xplaur scrie:Ca tot se vorbeste de Roku & co, eu sunt e parere ca tot Chromecast e cea mai interesanta solutie!

De ce?

Vezi google play, Kodi, etc...
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Publicitate

Mesajde xplaur » 18 Dec 2015, 13:32

picoca scrie:Am un chromecast, strange praful...

Al din prima generatie si eu l-am returnat, problema cu miroring-ul se pastreaza si la actuala generatie, in rest... mult mai multe aplicatii disponibile! Eu il folosesc in tandem cu PS4 acum si poate am sa trag si un HDMI de la PC, dar oricum nu am timp si stare sa ma bucur de toate!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde Topsy Creets » 25 Dec 2015, 20:20

picoca scrie:... si ma apuc sa invat un pic de linux.

picoca, daca ai un rPi deja si vrei un Linux "project", il poti transforma in adblocker pt. toate device-urile din casa - detalii aici. Idea e simpla, pe rPi - de fapt setezi un DNS server si redirectionezi tot traficul. Nu am inca un rPi, ma gindesc sa hack-uiesc routerul existent ...haha. Ma uit in contul de Shaw la traficul generat luna de luna si e peste cit cred eu ca ar trebui sa fie. Banuiesc ca majoritatea e generat colateral de ads.

Pentru Kodi (fostul XBMC) - nu vad un viitor foarte bun, este parerea mea personala. L-am incercat pe mai multe device-uri, am cumparat chiar si cutia lor (Boxee - care a adunat praf o vreme dar am reusit sa o vind). Cel mai bine a mers cutia. Problema lor nu cred ca este tehnica ci legata de decizii neinspirate de makering a produsului.

Craciun Fericit tuturor,
Topsy.
if post.is_helpful():
glad_that_it.was()
else:
constructive_criticism.write()
Topsy Creets
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Sly » 25 Dec 2015, 20:25

Boxee a fost cel mai bun device pe care l-am avut insa din pacate au fost cumparati de Samsung care i-au pus pe linie moarta.
Acum folosesc Kodi pe un Ouya si sunt multumit.

Sent from my iPad using Tapatalk
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica