• Publicitate

Bell sau Videotron in Qc ?

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Bell sau Videotron in Qc ?

Mesajde picoca » 02 Ian 2016, 19:55

Pentru internet, televiziune si telefon astia sunt in Quebec si au aceeasi oferta acum.
La care merge televiziunea mai bine sau internetul ?
Videotron cica iti da un recorder 4k, dar nu-mi e clar daca transmit 4k.

Momentan sunt cu internet si telefonul la o firma ontariota. Viteza pe net a devenit cam mica fata de nevoi, dar nu as putea sa ma plang. Singura chestie e ca din cand in cand se joaca fantomele pe la firma lor, numai in weekend. O data mi-au schimbat numarul cu al unui cetatean din Toronto si le-a luat o zi intreaga sa repare. Azi noapte (vineri) cand vedeam un film internetul a inceput sa fie extrem de lent, pingul a juns pe la 500 ms si imi apareau ceva rerutari prin laval. Normal cand am sunat a doua zi, sambata fiind, nu am avut cu cine vorbi, m-am inscris pentru call-back si m-au sunat cand nu eram acasa. Bineinteles ca au zis ca nu-i de la ei si cand m-am intors acasa totul mergea ok. Si nu e prima data cand se intampla, mai degraba e a zecea oara si m-am cam saturat.

Asa ca ma intereseaza un serviciu foarte fiabil, o sa platesc mai mult, dar fara sa exagerez si doar pe astia i-am gasit.
p.s. un nene la costco mi-a facut o oferta foarte buna pentru primus. Aceeasi bani pe care-i dau acum pentru viteza dubla la internet. Cand m-am uitat pe net erau niste review-uri s-o iei la fuga si chiar am luat-o.
picoca
Imi place aici si raman...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 8 ori

Publicitate

Re: Bell sau Videotron in Qc ?

Mesajde xplaur » 03 Ian 2016, 08:57

Am fost cu ambii, multumit de ambii, raman de fiecare data cu cel care ofera acelasi lucru la pret mai mic pe periaoada mai mare Acum sunt cu Videotron pe periaoda promotiei care dureaza 2 aniș la Bell aceleasi chestii erau valabile doar 6 luni).
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde picoca » 03 Ian 2016, 16:43

pe bune ?
care e promotia pentru doi ani ? eu nu am vazut decat pe 6 luni.
Daca poti sa raspunzi pana miercuri, ca ma suna agenta de la videotron sa-i spun ce am hotarat.
picoca

I s-a multumit: 8 ori

Mesajde xplaur » 04 Ian 2016, 12:49

Mergi si fa o simulare la ei si vezi ce-ti da. Eu am semnat sandramalele inainte de anul nou, poate de aia a iesit asa! Bafta!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde Tomb Raider » 12 Ian 2016, 11:32

Eu am decrosat de mai mult de un an. Internetul si TV-ul este un "lux" in Canada dpdv al pretului. Eu am cumparat o cutie tv android si am invatat incet incet despre kodi (xbmc). Am tot ce imi doresc sa privesc cand vreau, live sau inregistrat. A fost optiunea mea si platesc doar internet unlimited. Bafta!
Tomb Raider
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde andrei640 » 16 Aug 2016, 18:30

Am fost abonat la ambele.
Calitatea imaginii hd e un pic mai buna pe Bell plus ca au functia restart care imi place foarte mult.Internetul e ok la amandoua.
Serviciul clienti este mai ok la Videotron.
Daca reusesti sa obtii o oferta buna de la ei si sa treci peste desele erori de facturare (usor de reparat de altfel) e ok bell.
D1:06.07.2010
D2:12.03.2012
AM:03.09.2012 Bucuresti
VIZA:06.12.2012
Montreal:06.04.2013
andrei640

I s-a multumit: 0 data

Următorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica