• Publicitate

Bell sau Videotron in Qc ?

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Bell sau Videotron in Qc ?

Mesajde crsv » 19 Aug 2016, 19:59

Pe langa bell si videotron mai sunt si firme mai mici care folosesc retelele si chiar echipamentul lor si ofera cam aceleasi servicii la preturi mai mici. Despre tv nu pot sa va spun ca nu ma pasioneaza , folosesc un tv box si un laptop pt asta , dar internet am cu Bravo Telecom si sunt multumit .
Despre customer service nu pot spune prea multe pt ca o data am avut ceva probleme si mi-au spus sa aduc routerul sa-l schimbe ca e model vechi dupa care a fost ok.
Si daca vb de customer service , cea mai prosta faza am avut-o cu Sympatico (Bell) care cand le-am spus ca internetul merge ca un rahat , mi-au spus ca de vina sunt liniile Bell-ului si ca eu trebuie sa sun la bell nu la ei .Bineinteles ca le-am facut vant cat s-a putut de repede
crsv
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 46 ori

Publicitate

Re: Bell sau Videotron in Qc ?

Mesajde florin99 » 06 Dec 2016, 13:07

vmedia sau teksaavy
florin99

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data