• Publicitate

Garaj (atelier auto) in zona Montréal-Laval?

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Garaj (atelier auto) in zona Montréal-Laval?

Mesajde vele » 01 Mar 2016, 23:14

Salutare tuturor,

V-as ramane recunoscator daca mi-ati putea recomanda un garaj in Montréal-Laval, unde oamenii sa-si cunoasca meseria si sa nu profite daca te vad ca nu stii mare lucru in domeniu :lol: ... Ma intereseaza chestii ce tin de mecanica si intretinerea masinii (frane, directie, etc), nu caroserie. Din pacate, singura referinta ce am gasit-o pe forum era un garaj unde un user comenta ca daca nu ai Volvo, cei de acolo nu sunt la inaltime, deci... please, daca pueti sa-mi ziceti ceva din experienta vostra, ar fi grozav. Multumesc anticipat!
vele
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 12 ori

Publicitate

Re: recomandare garaj

Mesajde floribadoiu » 02 Mar 2016, 00:29

vele scrie:Salutare tuturor,

V-as ramane recunoscator daca mi-ati putea recomanda un garaj in Montréal-Laval, unde oamenii sa-si cunoasca meseria si sa nu profite daca te vad ca nu stii mare lucru in domeniu :lol: ... Ma intereseaza chestii ce tin de mecanica si intretinerea masinii (frane, directie, etc), nu caroserie. Din pacate, singura referinta ce am gasit-o pe forum era un garaj unde un user comenta ca daca nu ai Volvo, cei de acolo nu sunt la inaltime, deci... please, daca pueti sa-mi ziceti ceva din experienta vostra, ar fi grozav. Multumesc anticipat!

Garagiste honnête c'est un pléonasme. :lol:
Si asta pe buna dreptate. Cand am schimbat franele asta toamna am vazut ce inseamna munca asta pe pielea mea si chiar le dau dreptate celor care umfla preturile.
Am intalnit unul care s-ar putea numara printre exceptii la shawinigan, sau mai stiu de altul la grand-mere, daca nu gasesti la Montreal.
floribadoiu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 61 ori
I s-a multumit: 34 ori

Mesajde crsv » 02 Mar 2016, 18:51

Pai depinde de masina si buzunarul tau in primul rand . Eu ti-as recomanda PRO-MECANIQUE St-Laurent , 3701 Cote-Vertu , H4R 1R2 , 514.336.5313.
NU SUNT ieftini ( cam 90/ora manopera ) dar i-si cunosc job-ul , sunt recomandati de CAAQ si fac reparatii la ambulante .
crsv
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde dianet68 » 02 Mar 2016, 21:02

4509732300 1295 curée labelle laval,mécanique ABC(armenian super correct)
dianet68
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde vele » 03 Mar 2016, 10:35

Multumesc pentru info. O sa-i sun sa vad ce si cum. Inca odata, merci!
vele
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 12 ori

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica