• Publicitate

De unde s-ar pute de cumparat un telefon mobil

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

De unde s-ar pute de cumparat un telefon mobil

Mesajde cebansl » 09 Mar 2016, 21:51

Salutare. Sunt interesat de un telefon mobil, gen samsung s4 sau s5, folisit deja, dar care sa fie intro stare tehnica buna. Poate cineva ar putea recomnada vreo locatie de unde ar putea fi cumparat.
PS. Este plin netul, dar is foarte multe furate, stricate etc. Mersi in avans pentru idee.
cebansl
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Re: De unde s-ar pute de cumparat un telefon mobil

Mesajde alamiha » 10 Mar 2016, 07:12

Sfatul meu e să îți faci un abonament și o să ți-l dea gratuit telefonul
DCS - 23.03.11
CSQ 24.09.13
D2 20.11.14
AM. 20.05.14
IV 9.02.15
Mtl 20.03.15
alamiha
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Tavi » 10 Mar 2016, 08:37

Nu precizezi unde te afli (CA/RO/MD/etc.). In functie de locatia ta difera si locul de unde poti cumpara un telefon SH in stare buna. In general exista inclusiv magazine unde primesti garantie pentru terminale SH. Pe de alta parte, majoritatea nu isi cumpara telefonul nou cu 'banii jos', ci il primesc subventionat odata cu contractarea unui abonament, astfel incat de obicei il tin pana se intampla ceva cu el, sau pana cand primesc un nou telefon de la carrier, moment in care cel 'vechi' e deja prea uzat moral ca sa mai intereseze pe cineva.

P.S. O alta varianta e sa iei un telefon "vechi", dar nou. Adica un telefon aparut acum 1-2 ani, dar inca sigilat in cutie.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Mesajde cebansl » 10 Mar 2016, 08:41

Mersi pentru raspuns. sunt in Montreal. NU vreau sa ma leg cu contracte de 2 ani cu rogers, videotron etc. De acord ca sunt oferte multe cu telefonul nou inclus. M ar interse unul folisit, dar in stare tehnica buna. Lucrul pe care l fac nu merita sa ai un telefon nou. Mersi pentru idee.
cebansl
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Tavi » 10 Mar 2016, 09:02

cebansl scrie:Mersi pentru raspuns. sunt in Montreal.

Schimba locatia la profil.

Cu placere, si spor la cautari! Tine-ne la curent cu ce rezolvi. Nici mie nu mi-ar placea sa fac contract pe 2-3 ani.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Mesajde capsunar » 10 Mar 2016, 10:54

cebansl scrie:Mersi pentru raspuns. sunt in Montreal. NU vreau sa ma leg cu contracte de 2 ani cu rogers, videotron etc. De acord ca sunt oferte multe cu telefonul nou inclus. M ar interse unul folisit, dar in stare tehnica buna. Lucrul pe care l fac nu merita sa ai un telefon nou. Mersi pentru idee.

Eu am cumparat de pe ebay pana acum vreo 5 si nu am luat nici o teapa dar doar 1 a fost SH, celelalte au fost noi. Trebuie sa-ti faci bine temele cu ce benzili are telefonul si providerul. Prefer sa platesc telefonul on spot si sa am abonament mai ieftin. Ca provideri folosesc chatr si wind.
Mai poti sa cumperi de pe site-ul de manufacture, aici poti sa te uiti la Motorola, Google si eventual Xiaomi.
Mai poti sa te uiti si pe Amazon.
Din pct meu de vedere, telefonul subventionat e o teapa, pt ca in momentul cand expira contractul tu platesti acelas abonament dar daca telefonul ti se strica mai devreme platesti bani din buzunar. Ca sa nu fii tepuit trebuie sa reinoiesti si telefonul la fiecare reinoire de contract.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica