• Publicitate

De unde s-ar pute de cumparat un telefon mobil

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: De unde s-ar pute de cumparat un telefon mobil

Mesajde Isostar » 21 Mar 2016, 14:16

capsunar scrie:
Isostar scrie:Singura cerinta, trebuie sa activezi SIM-ul si sa-l folosesti prima data in USA. Merge pe reteaua T-Mobile in USA iar in Canada o sa intre pe WInd, Videotron, etc... Unde astia nu au semnal, o sa mearga pe Rogers.

https://nettalkconnect.com/wireless

Poti sa portezi si un nr canadez sau trebuie sa ai un nr de SUA?

Din pacate nu poti sa-ti muti numarul de Canada (inca). Dar daca nu ai unul deja sau nu vrei sa-l pastrezi, merge perfect...

Q. Can I port my Canadian phone number to CONNECT ON Wireless?
A. We do not port Canadian phone numbers at this time.

Q. Do we need to sign a contract?
A. With CONNECT ON, there are no contracts
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Publicitate

Mesajde razwandrg » 21 Aug 2016, 21:05

Eu am cumparat de pe kijiji.ca. Sunt la telefoane pentru toate buzunare. te plictisesti de el il vinzi tot acolo, cumperi altul dupa... E piata plina. Cand locuiam in Montreal aveam ChatR - ieftin si acceptabil, atentie nu zic bun. dadea rateuri cu semnalul. Aici in Ontario investesc tot 25$ dar la WIND mult mai bune serviciile.
razwandrg
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Mesajde cebansl » 21 Aug 2016, 21:15

Mersi mult. De pe kijiji l am cumparat si eu. E un LG 3. Nu pot sa spun ca e cel mai bun. Ulterior am inteles motivul pentru care a fost vindut - bateria, pe care am schimbato deja, m- a costat 20 de dolari. In rest isi ma face de cap aparatul de fotografiat, sau nu stiu cum sai spun, dar nu ma deranjeaza. Unul nou e vreo 500-600, eu am dat pe el 200. Dar am fost foarte bucuros ca a fost un quebecos tinar, si nu a fost negru sau arab.
cebansl
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde razwandrg » 21 Aug 2016, 21:28

cebansl scrie:Mersi mult. De pe kijiji l am cumparat si eu. E un LG 3. Nu pot sa spun ca e cel mai bun. Ulterior am inteles motivul pentru care a fost vindut - bateria, pe care am schimbato deja, m- a costat 20 de dolari. In rest isi ma face de cap aparatul de fotografiat, sau nu stiu cum sai spun, dar nu ma deranjeaza. Unul nou e vreo 500-600, eu am dat pe el 200. Dar am fost foarte bucuros ca a fost un quebecos tinar, si nu a fost negru sau arab.

Banuiam ca ti-ai luat, dar stii mai sunt si altii care sunt noi si citesc si poate le dau o idee.
razwandrg

I s-a multumit: 10 ori

Mesajde cpitis » 22 Aug 2016, 01:26

Dar cartele prepaid nu exista ? In primele 2-3 zile sunt lucruri mai importante de rezolvat...
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016
Montreal : 27 Oct 2016
cpitis

I s-a multumit: 9 ori

Mesajde Isostar » 22 Aug 2016, 07:30

cpitis scrie:Dar cartele prepaid nu exista ? In primele 2-3 zile sunt lucruri mai importante de rezolvat...

Sunt de toate pentru toti. Doar ca astea costa mai mult. Pentru cartele preplatite, cel mai bine este oferta de la 7/11 sau de la petro-Canada.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica