• Publicitate

Ma gandeam sa aduc masina pe care o am aici in Romania

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Ma gandeam sa aduc masina pe care o am aici in Romania

Mesajde xplaur » 18 Iul 2016, 12:40

Eu am facut prima asigurare auto la inceputul lui 2012 cu Desjardins, telefonic, cu franceza mea de balta de atunci si mi-a dat 23$ pe luna "pe o parte", pentru o Mazda Protegé din 2001, cam 220K Km parcursi avea, eu cu permis de Romania inca si fara dovada de istoric (mai condusesem in RO si USA).
Cand am luat noua in 2013, cotatia tot cu ei, imi dadea pret in media pietei (am luat unul d-ala cu modul GPS de la IA, destul de ieftin, dar restrictiv ca dracu, nu-l recomand nici dusmanilor). Cam la 2 ani vechime, am sunat pentru on noua cotatie si mi-au dat un superpret, pe care l-am acceptat instant.
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Publicitate

Re: transport

Mesajde xplaur » 18 Iul 2016, 12:43

DonTavo scrie:....astia care stau de ani de zile in Canada nu a fost niciunul in stare sa-mi zica ceva concret....

Copilului care nu plânge, mă-sa nu-i dă țâță! :bigsmurf:

Baftă!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Re: Ma gandeam sa aduc masina pe care o am aici in Romania

Mesajde Alexa.B » 18 Iul 2016, 14:33

Domnilor, va multumesc mult pentru ca ”Plansul meu” cu privire la importul masinii s-a gasit alinare in argumentele voastre... In plus am aflat si ce, cand si cu cat pot sa cumpar o masina. Dar..tocmai ca nu voi avea prea multi bani la inceput prefer ca pana imi gasesc un job sa las banii de masina, in banca ca rezerva.
DCS - 10.06.11
CSQ - 09.04.14
D2 - 05.08.14
AM - 30.04.15
V - 27.11.15
Montreal- 23.09.16
Alexa.B
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 28 ori
I s-a multumit: 12 ori

Anterior