• Publicitate

Electronics stores in Montreal

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Electronics stores in Montreal

Mesajde cpitis » 18 Aug 2016, 02:20

Salutare,

ce magazine recomandati, unde sunt cele mai bune dealuri? Care ar fi echivalentul lui cel.ro? :) La un simplu search am gasit zeci si zeci de magazine/magazinase in Montreal, unele aveau si produse cam....obsolete, ma pregatesc pentru sosire si n-as vrea sa bajbai pe-acolo dupa laptop & periferice.
Multumesc !
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016
Montreal : 27 Oct 2016
cpitis
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 9 ori

Publicitate

Re: Electronics stores in Montreal

Mesajde xplaur » 18 Aug 2016, 07:01

Magazine fizice...hm, best buy e cam singura optiune (mai gasesti cate ceva si pe la costco, wallmart, etc.., dar nu poti pune baza mare pe ce au in stock)! Dupa mine, tot amazon sau alte magazine online specializate, raman baza. Ai sa vezi ca, odata ajuns aici, ai sa-ti schimbi perceptia. Bafta!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde Tavi » 18 Aug 2016, 07:28

cpitis scrie:Care ar fi echivalentul lui cel.ro?

De exemplu http://www.ncix.com/
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Mesajde picoca » 18 Aug 2016, 21:45

Asa am crezut si eu pe vremuri. O sa gasesc in Canada super produse la preturi mai bune decat in Ro, ma si pricepeam sa asamblez. Dupa putin timp realizezi ca tot ce e prezentat drept chilipir (aubaine) e cam teapa. Magazinele mici vand tot felul de chinezarii la preturi mai mari decat poti sa le comanzi singur. Singurele ramase sunt bestbuy si costco. La ultimul ai modele mai vechi dar poti prinde preturi bune si au garantie foarte buna. Cu ceva riscuri poti sa comanzi pe internet, am luat ceva produse de la google, dar e complicat sa returnezi. Daca ai laptop ia-l cu tine. Periferice precum un router wireless gasesti mai ieftine ca in Ro. Daca preferi exista si apple store.
picoca

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde cpitis » 19 Aug 2016, 01:46

M-am lamurit, o sa car laptopul.
Thanks !
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016