• Publicitate

BLACK FRIDAY 2016 / BOXING DAY / KIJIJI "TATI"

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

BLACK FRIDAY 2016 / BOXING DAY / KIJIJI "TATI"

Mesajde razwandrg » 25 Noi 2016, 14:45

Salut,
Va provoc la o discutie despre BLACK FRIDAY, BOXING DAY sau KIJIJI.
Curiozitatea m-a impins sa ma uit peste preturi, sa fac ceva comparatii, fireste vorbesc de BLACK FRIDAY de aici din Canada, ca in US e alta mancare de peste. Astept BOXING DAY, poate poate ma face sa cumpar ceva... Glumesc
Raman fanul lui KIJIJI, unde cred ca preturile pot fi ajustate mai usor in favoarea cumparatorului.
Ce s-a cumparat de acest BLACK FRIDAY si la ce preturi?
razwandrg
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Publicitate

Re: BLACK FRIDAY 2016 / BOXING DAY / KIJIJI "TATI"

Mesajde Isostar » 30 Noi 2016, 16:17

Black Friday / Boxing Day - dupa cum iti este norocul.

Sunt experiente si experiente... Cineva a cumparat un articol la Walmart acum 2 saptamani in promotie si a vrut sa profite de ocazie si sa-l ia mai ieftin de Black Friday, ca era iarasi in "promotie" . A avut surpriza sa descopere ca pretul de BF are mai mare decat cel de acum 2 saptamani, cu vreo 5%....

Dar in schimb, ofertele la TV-uri si electronice au fost mult mai bune decat de obicei. poate si pentru faptul ca este o schimbare de generatie, care le permite sa ofere reduceri substantiala la produsele din generatia trecuta.
De exemplu (pentru US), Samsung a oferit 50% reducere la TV-urile din gama KS800 (de la 2800 la 1400) pentru ca a aparut deja in piata KS8500 si KS9000. Gama care este considerata de top, in special pentru cei care il foloseste pentru jocuri.

Kijiji, dupa cu iti este norocul. Am luat un Bowflex acum 5 ani cu 400$, vechi de 6 luni, cand nou se vindea cu 1500$ + taxe. Dar am vazut si telefoane sau laptopuri mai scumpe decat la magazin... doar ca se poate.

P.S. Am vrut sa cumpar un anumit produs de BF. Nu am gasit reducere la el pe absolut nici un site, in Canada sau SUA. Poate la anul, cine stie... Adevarul ca este un produs nou, aparut pe piata acum cateva luni.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica