• Publicitate

Text to speech

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Text to speech

Mesajde cian » 24 Apr 2017, 07:33

Ascult mult audio books, si am ajuns sa nu mai gasesc audio books noi ca sa downloadez asa ca m am gandit sa caut in format pdf si sa le pun eu in audio, mp3. Am gasit software-ul, am inteles ca trebuie in Windows (10) sa downloadez mai multe voci in limbi diferite si nu functioneaza. Concret: cartea in pdf e in franceza, vocea e engleza si citeste in franceza dar aplicand regulile de pronuntare englezesti. Deci am incercat sa downloadez o voce franceza dar nu merge. A mai avut cineva problema asta si daca da,cum ati rezolvat-o? Ma gandesc sa downgrade la Win7
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Publicitate

Re: Text to speech

Mesajde Isostar » 24 Apr 2017, 08:13

Depinde ce aplicatie folosesti. Daca este pe parte de desktop/laptop sau pe partea de mobil (alternative mai variate).
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 232 ori
I s-a multumit: 418 ori

Re: Text to speech

Mesajde cian » 24 Apr 2017, 08:28

Isostar scrie:Depinde ce aplicatie folosesti. Daca este pe parte de desktop/laptop sau pe partea de mobil (alternative mai variate).

Laptop
cian

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica