• Publicitate

Comertul online - pana unde se poate merge

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Comertul online - pana unde se poate merge

Mesajde crsv » 14 Iun 2017, 10:20

Isostar scrie:Crsv, ceea ce este valabil in QC nu trebuie neaparat sa se aplice si in BC sau Ontario. Sau invers. Transporturile sunt responsabilitate provinciala, fiecare provincie face cum crede ca este mai bine.

eu am spus ca dealerul mi-a rezolvat asta , ca o face de la birou prin telefon sau fax-ind documentele sau ca se duce el asta nu stiu si nu ma intereseaza .
n-as crede ca in bc or ontario nu procedeaza la fel si nici ca nu poti incheia o asigurare prin telefon
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 46 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 14 Iun 2017, 12:45

crsv scrie:eu am spus ca dealerul mi-a rezolvat asta , ca o face de la birou prin telefon sau fax-ind documentele sau ca se duce el asta nu stiu si nu ma intereseaza .
n-as crede ca in bc or ontario nu procedeaza la fel si nici ca nu poti incheia o asigurare prin telefon

Nu stiu cum e in BC insa am auzit si eu chestia cu asigurarea ca trebuie sa te vezi face to face cu ala,dce-i drept are birou in dealership.
In Ontario insa e illegal sa faci credit application si alte acte financiare fara sa fii face to face asa ca daca nu platesti cash trebuie sa ajungi la un moment dat in biroul finance.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde crsv » 14 Iun 2017, 16:47

Sly scrie:
crsv scrie:eu am spus ca dealerul mi-a rezolvat asta , ca o face de la birou prin telefon sau fax-ind documentele sau ca se duce el asta nu stiu si nu ma intereseaza .

Nu stiu cum e in BC insa am auzit si eu chestia cu asigurarea ca trebuie sa te vezi face to face cu ala,dce-i drept are birou in dealership.
In Ontario insa e illegal sa faci credit application si alte acte financiare fara sa fii face to face asa ca daca nu platesti cash trebuie sa ajungi la un moment dat in biroul finance.

si aplicatia de credit am facut-o tot la dealer , am avut raspunsul in 10 minute si am semnat actele a doua zi cand am venit sa iau masina , eu numai am dau telefon la asigurare sa schimb masina
crsv

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde astalavistababy » 14 Iun 2017, 17:16

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -cars.html

Se pare ca amazon deja se pregateste sa vinda masini online si va incepe cu UK. E chestie de "cind", nu de "daca".
astalavistababy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 9 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde utilizatorgmx » 14 Iun 2017, 17:23

astalavistababy scrie:http://www.dailymail.co.uk/news/article-4601772/Now-Amazon-starts-selling-cars.html

Se pare ca amazon deja se pregateste sa vinda masini online si va incepe cu UK. E chestie de "cind", nu de "daca".

Pe emag se vand de cativa ani in asa zisul "black fr.".
utilizatorgmx

A multumit: 37 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde Isostar » 28 Iun 2017, 10:22

Hai ca am gasit... Doar in America momentan, dar solutia este acolo.

Carvana, a technology business start-up based in Phoenix, Arizona, is an online-only used car dealer that allows customers to shop, finance, and trade in cars through their website

https://www.carvana.com/
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica